Wpis z mikrobloga

Hej samochodowe Mirasy, muszę kupić samochód na dojazd do pracy - 20 km w jedną stronę.
Raczej używany, cena w zakresie od 50 do 150 tysięcy.
Myślałem nad BMW F10 525d raczej po lifice, Alfie Giuli/Stelvio 2.0 benzyna, Mustangu 2.3 (rok 2016+) i ostatnio doszło BMW G20.
Może ktoś z Was jeździł albo ma znajomych, którzy używali wspomnianych modeli i może coś podpowiedzieć, a może zaproponujecie coś innego? Ważne, żeby był dobry automat i przynajmniej 200 koni, oczywiście wolałbym wydać bliżej 50 tysięcy ale jak mam kupić ulepa to wolę dołożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #alfaromeo #bmw #mustang
  • 24
@saycool: F10, G20 czy Mustanga na DOJAZDY DO PRACY ? Zabijesz w sobie frajdę z jazdy. To są agresywne auta, podpuszczają do ciśnięcia. A statystyki są, takie że 86% zabieranych praw jazdy jest właśnie na trasie z pracy do domu bądź z domu do pracy. Do tego, jeśli większość trasy masz w mieście, to sobie je odpuść. Gra nie warta świeczki.

Jak już z tego co napisałeś miałbym wybrać, byłoby to
@BolecStolec: Nie mieszkam w mieście, a skoro już muszę jeździć do tej pracy to chciałbym mieć frajdę przez te 20 km :) Zresztą nie chcę najmocniejszych wersji.
Niestety z wszystkich wyżej wymienionych kierowałem tylko Giulią i Stelvio. Odniosłem wrażenie, że są słabo wyciszone, ale może dlatego że jazda testowa była podczas dużego deszczu. Do Giuli mi się dziwnie wsiadało i ogólnie jakoś dziwnie siedziało. Natomiast w Stelvio bardzo wygodnie.
@saycool Giulia super, ale ergonomia i komfort na korzyść F10. Mustang jest ciekawy, ale tylko z V8 i magnaride+aktywny wydech.
Ja bym kupił F10, ale 535i jest komfortowa, ale bardzo fajnie jeździ. Obadaj jeszcze BMW serii 6 masz do wyboru ile drzwi. Silnik N55 najlepiej.
@saycool: Mam manuala i jestem zadowolony. Chyba dopiero poliftowe miały dobrą skrzynie automatyczną. Komfort bardzo fajny myślałem że zawieszenie bedzie twardsze. Wyciszenie dobre w polifcie można włączyć tryb cichy jeśli ktoś nie lubi mruczenia :) Na używki trzeba uważać bo straszne ulepy.
@saycool: mustang to mustang jednak a nie kolejne bmw które się niczym od passatów nie różnią :)

nigdy ci banan z twarzy nie zejdzie, ZAWSZE wsiadając będziesz zadowolony. Do tego losowe nightride bo ci się zachciało. I co drugi dzień powrót z pracy przypadkiem zahaczy o miejscowość 30 km dalej bo obwodnica fajna ;)
@Negeco: raczej nie zje - jeździłem właśnie EB i co prawda brakowało dźwięku ale nie mocy. Ale fakt że prawo mamy takie głupie że różnica w cenie jest niewielka więc jak ktoś nie ma super okazji to pewnie lepiej brać GT. Gdzie zawsze można dołożyć biturbo i zrobić 700 koni ;)

tl;dr EB też fajny a puryści dupa cicho( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kipowrot: Nie chce V-ki bo jakieś 10 lat temu miałem E39 540i, które chyba na całe życie wyleczyło mnie z V8 :)
@Negeco: Dlatego mustang wchodzi w grę tylko 2.3 litra to, że mnie objedzie skoda jakoś przeżyję :)

Ogólnie to F10 jest chyba najrozsądniejszym wyborem, bo najtańsza w zakupie, ale większość egzemplarzy ma nabite już ponad 200 tysia i mogą pojawić się jakieś kosztowne i czasochłonne naprawy. No i
@Negeco: a co do świateł jeszcze to jakby OP dorzucił 100k to by miał teslę, IDEALNY samochód na 20 km dojazdy i żaden, ŻODYN na światłach nie da rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mustang ma też duży plus że części stosunkowo tanie.
@Negeco: Ostatnio oglądałem jakiś filmik, gdzie (chyba) mówiono, że w polifcie te 10 biegowe skrzynie padają dosyć często. Co do ulepów to widzę, że jest dużo samochodów z USA, rozumiem, że z automatu odrzucać?
@saycool: z usa tańsze ale większość bite. Pytanie jak bardzo. Nie odrzucać ale mieć świadomość że nie będzie to igła tylko auto do zrobienia. Jak się już gotowe kupi to trzeba liczyć na uczciwość sprzedawcy a z tym różnie :D
@saycool: Ja ostatnio sobie robiłem podobne rozeznanie tylko nie F10 a F30. No i vs Giulia Veloce niestety BMW u mnie przegrywa. Subiektywnie, jest zbyt niemieckie. Ogólnie to podobne auta (z zewnątrz, w środku w BMW DUŻO więcej miejsca), podobnie jadą, ten sam automat, ale w moim sercu tylko #alfaromeo - to się tak prowadzi, że żaden fan niemieckiej motoryzacji mnie nie przekona do swoich racji - natomiast postanowiłem, że nie
@rod3nt: Na Giulię miałem chrapkę od dawna, ale po jeździe testowej czar prysł, tzn. samochód jest ok ale spodziewałem się czegoś lepszego, no i jakoś dziwnie mi się siedziało ale może to kwestia regulacji/przyzwyczajenia. W F10 podoba mi się wnętrze, pomimo że już stare to "czuć piniądz" :)
Co do F30 to wiele osób nie poleca tego modelu i za bardzo nie brałem go pod uwagę.
@saycool: W jakiej wersji Giulią jeździłeś? Bo ja w sumie z Veloce mam same pozytywy, ale jeżdżę już długo Alfą 159 i generalnie konstrukcja zawieszenia jest z grubsza ta sama. W środku jak to w Alfie, jesteś otoczony jak w kokpicie i nie każdemu to siedzi, dla mnie petarda. Bagażnika nie ma, ale nie po to się kupuje Giulię. Tak czy inaczej, to Twój tyłek ma się czuć dobrze w aucie,
@rod3nt: Zarówno Giulią jak i Stelvio jeździłem w Veloce. Swoją drogą to też kiedyś miałem dwie Alfy 159 :)
Ogólnie to dwa lata temu miałem podobne dylematy ale ostatecznie skończyło się na Megane z salonu w najwyższej opcji. Niestety im dłużej przeglądam ogłoszenia na OTOMOTO tym bardziej mi się odechciewa używanego i możliwe, że się skończy Talismanem ( ͡° ͜ʖ ͡°)