Wpis z mikrobloga

Mireczki ratujcie. Mam problem z Octavią 2 (2006r.) 2.0 tfsi 200 km (BWA). Wczoraj zaczął szarpać, stracił moc i bardzo wzrosło spalanie (miałem już cos podobnego i po wymianie regulatora wysokiego ciśnienia oraz czujnika ciśnienia paliwa problem ustał) myślałem że to cewka i dziś rano odpalam a tutaj auto grzecznie pracuje. Po przejechaniu kilkuset metrów znów szarpanie, odpiąłem przepływomierz i problem ustał tylko mocy brak, po podłączeniu przepływomierza praca silnika i spalanie w normie ale ewidentnie czuć spadek mocy. Sytuacja jest patowa o tyle że jestem 400 km od domu i swojego mechanika a jutro muszę wrócić. Dodam tylko że tak samo jak poprzednio problemy z pracą zaczęły się podczas ulewy. Może macie jakieś pomysły bo ja już głupi jestem. #mechanikasamochodowa #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta #motoryzacja #vag
  • 4
@W4ski miałem podobny problem: w upalne dni spoko a w wilgotne i deszczowe (losowo dość) nie chciała odpalić Mazda 3 1.6 klekot 2005r. Skończyło się na lawecie i w Bosh service dopiero przetrzepali różne diagnozy porobili i wyszło że zgniła kostka elektryczna na czujniku ciśnienia paliwa na listwie CR i naprawa wyszła 11 zł ale koszt diagnoz brutto 370 zeta. Jeździ do dziś, ale wtedy zdechła i nie odpalała i lawetą jechałem