Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiłem laptopa huawei d14 2020 z ryzenem 3500u działający na windows 10. Ta wiadomość to efekt mojej frustracji na ten niedziałający system, gdyby nie fakt, że laptop włącza się w 5 sekund i wystarczy przyłożyć palec żeby go odpalić już dawno śmigałbym na #ubuntu
Zaczęło się od tego, że gdy podłączałem słuchawki wyskakiwał mi komunikat po czesku (chyba) "sluchatka z mikrofonem": https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1585860746fJaBMNvbAN5pg2F7hJWaXc.jpg
Na wykopie nikt nie pomógł, nie pomogła też obsługa techniczna windowsa odpisując, że niestety jeszcze nie jest to przetłumaczone dobrze i nie mogą nic z tym zrobić... Że co #!$%@?? Ktoś wypuścił system, który jest gorzej przetłumaczony niż chiński telefon komórkowy z chińskiej firmy no-name na androidzie?
To irytujące badziewie jeszcze bym przeżył, ale niestety system, na którym zainstalowałem tylko pythona i pycharma musiał dać o sobie znać, że zaczynał mulić przy ustawianiu tapety. Zwątpiłem gdy raz nie mogłem zalogować się odciskiem palca (myślałem, że mi palec przetarło), a szala goryczy przelała się właśnie teraz gdy nie mogłem zmienić parametrów głośności w zasobniku systemowym, a naciśnięcie klawisza "windows" na klawiaturze nie spowodowało wysunięcie paska start w celu restartu systemu.
Co chwila jakiś niuans wyskakuje i coś nie działa. #!$%@? już od debilnego sposobu ustawiania czegokolwiek w tym systemie, rozdzielenia ustawień i dawnego panelu sterowania i tego, że trzeba go najczęściej szukać z wyszukiwania, bo ciężko go odnaleźć na pasku start.

Naprawdę nie spotkałem się nigdy z tak irytującym systemem.

#huawei
#windows10
#pcmasterrace
#windows
#problem
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tom1988: To nie system jest #!$%@? a laptop. Trzeba bylo kupic della albo lenovo. Korzystalem do tej pory z kilkuset roznych modeli laptopow i stacjonarek na win 10 i zaden na dluzsza mete nie sprawial problemow ¯\_(ツ)_/¯
@tom1988: też mnie dziesiątka czasem wkurza i ma parę dziwnych rozwiązań jak te dwa panele sterowania, ale chodzi to sprawnie i to w sumie dobry system moim zdaniem. No i co do:

Zaczęło się od tego, że gdy podłączałem słuchawki wyskakiwał mi komunikat po czesku (chyba) "sluchatka z mikrofonem"

To nie kwestia tłumaczenia systemu, tylko sterownika. Pewnie oprogramowanie dźwiękówki jest w języku czeskim. M.in dlatego nie do końca ufam sterownikom które
@tom1988: a Ty na pewno nie instalujesz jakiejś mega starej wersji która się dopiero później aktualizuje albo czegoś w tym stylu że masz takie problemy na wielu sprzętach? Najlepiej niech Ci ktoś z IT na to zerknie, albo postaw system z głową, aktualny i od zera, to pewnie unikniesz problemów pokroju czeskiego sterownika. U mnie rzeczy typu synchronizacja czasu działają bez problemu nawet przy 10 letnich Dellach. Może masz coś pomieszane