Wpis z mikrobloga

@fizyk20 coś ci nie poszło tym słoikiem, gdybyś chciał tak absurdalnie przedstawiać refrakcje to byś musiał tym oszołom powiedzieć, że to przelatujące ISS nad ich oczami jest już dawno po za ich zasięgiem wzroku'
Bo znając temperatury poszczególnych warstw atmosfery i wilgotność to na to wychodzi? jednak te barany myślą, że iss leci nad ich du*ami w czasie rzeczywistym xdd . czemu astro foliarzom to jakoś nie przeszkadza?
#astronomia #iss #absurd
https://www.youtube.com/watch?v=TVZRXFKvV-c
  • 5
@Linux_Zamiast_Windows: Czekaj, co? Nie bardzo rozumiem, co próbujesz powiedzieć. Według Ciebie refrakcja powoduje, że kiedy widzisz ISS, to jest już tak naprawdę poza zasięgiem wzroku?

Jeśli tak - no to nie bardzo. Jest w odrobinę innym miejscu, niż ją widać - ale to jest różnica dochodząca do max. pół stopnia tuż nad horyzontem, a im wyżej ISS jest na niebie, tym mniejsza. Dokładniej to można sprawdzić w tabelach refrakcji astronomicznej. Różnica
@fizyk20: Nie no wiesz, to jest idealnie tak jak to widzisz, tu refrakcje może pominąć, a jak tylko zniknie z pola widoczności w polin, to fale radiowe również. Miłej nocy. Wystarczy, że Daniela wyeksploatowałeś dziś. Ja również mam dość, ale piszę na później... na jutro
@Linux_Zamiast_Windows: Jeśli temperatura, ciśnienie i wilgotność zależą tylko od wysokości (dobre pierwsze przybliżenie), to powiedz mi, w którą stronę powinien ugiąć się promień lecący pionowo i dlaczego akurat w tę? Powodzenia.