Wpis z mikrobloga

#slask #lodzkie #lodz #piotrkowtrybunalski #czestochowa

Jechałem dziś A1 :] to jest piękne co tam robią, te roboty, potęga :) niedługo będziemy popeirdalać, wjazdu do #piotrkowtrybunalski nie poznałem =] i widzę, że tam gdzie był stary CPN przy wjeździe teraz stoi nowy Orlen. Daję oficjalną okejkę tej drodze i mój osobisty patronat ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polskiedrogi #drogi
  • 14
@Student_AWAS: no do nie do końca, s74 w obecnej perspektywie (ważnej do 2025r.) jest poza limitem finansowania, więc do 2025 nie spodziewałbym się w ogóle przetargu na nią, kawałek od Piotrkowa w stronę Kielc dopiero w zeszłym roku otrzymał decyzję środowiskową, która jest ważne przez 10 lat - tj. umowa na budowę drogi musi zostać podpisana w ciągu 10 lat... także ja bym tej drogi bardziej się spodziewał w 2030-2035 niż
@ZygmuntZygmuntowski: o rozwoju Kielc i wojewodztwa nie mowie, ale s74 jest znacznie wazniejsza niz s7. W kazdym razie - juz blizej niz dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) s74 miala byc do 2010 bodajze, ale rzad PO wypisal ta droge z listy i zepchnal tam, gdzie jest dzis :/. Nie to, zebym byl pisowcem przez to, stwierdzam tylko fakty. Zapis cos sie jednak tu ruszylo.
ale s74 jest znacznie wazniejsza niz s7


@Student_AWAS: odważne słowa xD

tak, na krótki odcinek s74 przy Kielcach jest kasa, w stronę Łodzi i S12 już kasy nie ma i wątpię, żeby się znalazła do 2025... nawet jeśli będą oszczędności z innych przetargów, to są inne ważniejsze drogi niż s74, które będą robić w pierwszej kolejności