Wpis z mikrobloga

#usa #protest
pewnie bylo duzo razy juz ale czy to wystarczajaco zeby w koncu przestac tolerowac zachowanie ideologicznych idiotow i terrorystow? Pytam serio. Czy to co sie dzieje jest usprawiedliwieniem moralnym zeby zaczac strzelac do tych ludzi?
Wiem, ze hiperbola ale wiecie sami. Moja odpowiedz jest formalnością.
https://twitter.com/i/status/1266971945117134849

Strzelać

  • tak 78.9% (75)
  • nie 21.1% (20)

Oddanych głosów: 95

  • 21
@Wegetujemy: Okej, kto #!$%@? sklepy na ulicach i rabuje wszystko co się da? Kto podpala samochody i kto masakruje miasto? Kto wznosi czerwone sztandary w imię walki o "sprawiedliwość" Gość powinien dostać kulkę od policjanta a reszta tych zwierząt powinna być zamknięta albo w domach albo za kratami, nie dziwne, że ludzie się burzą kiedy za oknem mają dosłowną lewicową rewolucje, dzięki Bogu, że mnie tam nie ma bo sam bym
@Wegetujemy: Cieszy? Mnie to załamuje, to nie są antyfaszyści, to są idioci którzy chcą kraść i demolować pod płaszczykiem walki o wolność, prawdziwi antyfaszyści siedzą w domach ze swoimi rodzinami i nie są zajęci burdelem jaki jest organizowany od lat przez patolewice w stanach, ludzie którzy walczą z alt-rightem nie mają nic wspólnego z antifą bo sama ona jest zwykłą bojówką patusów i cpunów. To Ci sami czerwoni co faszyści, neonaziści
@szturmzegarowy: Bo wiesz ja patrze na to z obu perspektyw, nie oglądam jedynie filmiku wyrwanego z kontekstu gdzie 10 czarnych linczuje białego bez powodu. Spora część chce tam po prostu protestować do czego mają prawo. Do zamieszek zawsze dochodzi gdy protesty zaczynają być blokowane przez policje
@Wegetujemy: Mysle, ze protest jest glupim pomyslem ktory powoduje ogromne ryzyko, cierpia sklepy i niewinni ludzie a protestujacych powinno sie rozgonic w jeden dzien z uzyciem broni palnej, jesli ktos naprawde bede stawial opor nie mialbym problemu w tym zeby go postrzelili a nawet zabili, nie obchodzi mnie ich idea, o co tym razem walcza. Moga walczyc o rownosc dla transow, o jakies tam black lives matter czy inne equality meme.
@szturmzegarowy: Oczywiście, że tak - bez zastanowienia. To jest jakiś absurd i komedia, że ten element miał tyle czasu na swoje gierki. Przydałby się do takich rewolucji Pinochet.
@Wegetujemy: To jest rozumiem dla Ciebie wytłumaczenie tego całego burdelu? XD
Gość został od razu przejęty przez ograny ścigania a to banda małp zaczęła niszczyć, kraść i demolować razem z podpalaniem wszystko co się da, w pale mi się #!$%@? nie mieści,
@glowicajadrowa @szturmzegarowy To jest bardziej skomplikowane. Zawsze znajdą się rabusie którzy chcą jedynie wykorzystać okazje a zwłaszcza w usa. Inaczej by to wszystko wyglądało gdyby rządzący pozwolili ludziom po prostu protestować. Wy patrzycie na to tylko z jednej strony i wrzucacie wszystkich do jednego wora. Chcielibyście protestujących rozstrzelać. Rasizmu nie ma, przemocy policjantów nie widzicie, normalnie protestujących też nie widzieliście
@Wegetujemy: Myślisz serio, że my chcielibyśmy strzelać do protestujących ot tak dla zabawy? Bo nam się podoba czy mamy z tego satysfakcje? Normalnie i prawi ludzie chcą spokoju a nie #!$%@? miasta, kradzieży i innych, mówienie, że ten cały syf jest za jakiegoś Jamala czy kogokolwiek tam zabili to absurd, to jest polityka i w większości to albo antifa która jest przeciwko trumpowi a reszta to Tyrone i Tanisha którzy kradną
@szturmzegarowy: Ja nie usprawiedliwiam rabusiów. Wkurza mnie po prostu ignorancja ludzi. Większość zerka sobie na to wszystko zero-jedynkowo nie zadając sobie trudu żeby zrozumieć sytuacje. Przykład - twój wpis, pokazujesz wyrwany z kontekstu filmik z pytaniem "Czy to jest usprawiedliwieniem moralnym zeby zaczac strzelac do tych ludzi?"
Nic nie jest takie proste, wszystko potrzebuje szerszego spojrzenia na problem.
@Wegetujemy: Chodzi mi o ogół, to co wrzuciłem to raczej losowe wideo jakich wiele. Sam fakt tego, że ludzie podpalają, kradną i niszczą jest dla mnie wystarczający żeby zrobić to co wcześniej napisałem.

Nic nie jest takie proste, wszystko potrzebuje szerszego spojrzenia na problem.

Masz racje i tu nie można się nie zgodzić. Mimo wszystko dalej jestem zdania, że ten problem powinien zostać rozwiązany w dwa dni maksymalnie z użyciem siły
@szturmzegarowy: Jest długa wersja na której widać jak goni jednego z tą maczetą (wyśle jak wrócę do domu). Wygląda na to, że wybrał atak jako formę obrony. Na co liczył, czego się spodziewał? ¯\_(ツ)_/¯
Oczywiście nie powinni go zlinczować do kalectwa. Łatwo jest pisać i wyciągać wnioski, a sam nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji, nikt mnie nigdy z maczetą nie gonił. Gdybym stał obok to pewnie chciałbym pomóc