Wpis z mikrobloga

@hoppbakke: To tylko dlatego, że mamy zły timing testów - na początku tylko 5-8 tys tyle co małe Czechy a nawet mniej, teraz jest więcej to wyłapuje pokłosie po tych co roznieśli wirusa po kopalniach. Przecież to tajemnica poliszynela, że pierwsi górnicy już chorowali w marcu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@hoppbakke: no i co z tego? Co to #!$%@? jest 379 nowych chorych osób (nawet nie chorych co złapanych z wirusem) na 38 milionów ludzi? XD

Wam już te statystyki na łeb siadają.
  • Odpowiedz
@Krupier: Ale czy ktoś tutaj dramatyzuje że to dużo i trzeba się zabarykadować w domu? Po prostu głośno się zastanawiam czemu wysunęliśmy się na prowadzenie w dziennym przyroście mimo jednego z szybszych lockdownów.

A ty się rzucasz jakbym co najmniej kazał zamykać pół kraju i twierdził że wszyscy umrzemy w przeciągu roku XD zluzuj bo ci żyłka pęknie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hoppbakke: nie no, nie piję bezpośrednio do ciebie. Przejrzalem tag na szybko i kilku panikarzy mi się rzuciło w oczy, musiałem gdzieś odreagować, sory. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Krupier: Izi, ja też niestety od razu przyjąłem pozycję ataku zwrotnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

po prostu statystyka to poniekąd moja ukryta pasja i lubię sobie przejrzeć i poanalizować.
  • Odpowiedz
no i co z tego? Co to #!$%@? jest 379 nowych chorych osób (nawet nie chorych co złapanych z wirusem) na 38 milionów ludzi? XD


@Krupier: to jest nic, tylko jest taki problem że te nic przekracza zdolności organizacyjne sanepidu i prędzej czy później zaczną gubić za dużo przypadków

Zwłaszcza, że sanepid na Śląsku już ledwo działa i jest wspomagany przez epidemiologów z innych województw.
  • Odpowiedz
@hoppbakke wiesz, wg tego co piszesz to idzie tak jak było zaplanowane - wypłaszczenie krzywej ma na celu długofalowy równomierny rozkład zachorowań, zamiast krótkiego nagłego wzrostu i spadku przypadków
  • Odpowiedz
@hoppbakke : odpowiedź jest prosta tylko nikt nie daje #!$%@?, Polacy krążą za pracą po całej Europie, tirowcy, budowlańcy, wykwalifikowana kadra jak i sebixy jeżdżące na zmywaki. Regularnie jeżdżą i wracają do Polski z koronką w pakiecie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Przecież to tajemnica poliszynela, że pierwsi górnicy już chorowali w marcu.


@Jozuhve_z_PL: Tajemnicą poliszynela to są ludzie, którzy mieli przeciwciała od stycznia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po prostu głośno się zastanawiam czemu wysunęliśmy się na prowadzenie w dziennym przyroście mimo jednego z szybszych lockdownów.


@gryyyn: No właśnie dlatego! Chcieliście spłaszczenia krzywej no to macie.
  • Odpowiedz