Wpis z mikrobloga

Witam witam. Pilnie potrzebuje pomocy. Tak postaram się to bardzo krótko i ścisle. A wiec mój kolega z którym mieszkamy w #uk miał awarie z swoim Tatą w Polsce i ta sytuacje zmusiła go, żeby ogarnąć busa za 200£, który go zabrał z UK do Polski do #warszawa . Na granicy obyło się bez kwarantanny. Lecz z Tata jest na tyle złe, ze pielęgniarka która miała się Zająć ojcem po zobaczeniu go od razu stwierdziła, ze potrzeba Tatę od razu hospitalizować.... czego przez telefon nie mógł załatwić z Anglii.

Teraz zaczyna się jazda ponieważ pielęgniarka dzwoniąc po karetkę powiedziała, ze mój kolega przyjechał z zagranicy i po jego tatę przyjechali ratownicy z SpaceX #koronawirus oznajmiając, ze biorą jego Tatę do szpitala ale ze może być zarażony to On musi teraz spędzić dwa tygodnie na kwarantannie. Nie podali szpitala do którego go zabierają. Tylko powiedzieli, ze się z Nim skontaktują. Ogólnie kolega mówi, ze widać po Tacie, ze jest już złe. Ze pewnie gdyby nie przyjechał to możliwe, ze mógłby przyjechać kilka dni, tygodni później już ale żeby pochować Tatę.

Teraz pytania do Was moi drodzy:
1. Jakie szpitale w Warszawie przyjmują ludzi którzy ‚mogą’ mieć korona wirusa?
2. Ile zajmują testy?
3. Czy mój kolega mógłby zrobić sobie prywatnie test i nie odbywać kwarantanny jeśli będzie miał negatywny wynik?

Czy jest ktoś z Warszawy i jest w stanie jakoś pomoc, bo naprawdę martwię się o kolegę. A On o swojego Tatę.
To co napisałem, to jest w wielkim skrócie.
Może znacie jakieś tagi, które trafia do większej ilości osób. Może jakiś #wykopefekt
  • 20
  • Odpowiedz
@pomoc_pomocynka: próbka to chwile, znalazłem takie coś "Wyniki dostępne są drogą elektroniczną jeszcze w dniu wykonania badania, ewentualnie nazajutrz. Jeśli wynik okaże się pozytywny, kierujemy taką informację do sanepidu". I pomyliłem się w cenie - 580
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pomoc_pomocynka: @haabero: Tylko czy szpital uwzględni test u "prywaciarza"? Swego czasu przewijało się na mirko, że sanepid w dupie ma takie sprawdzanie na własną rękę.

W ogóle zastanawiam się co za #!$%@?, że nie podali gdzie zabierają pana tatę - brzmi to jak jakaś zsyłka do gułagu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomoc_pomocynka: ale jak Twój kolega ma odbyć kwarantannę to nie może sobie chyba ot tak iść zrobić test. Może mieć za to przypał skoro ma siedzieć w domu
  • Odpowiedz
@promateosz: @ArekJ no właśnie dlatego pisze tutaj czy może ktoś ma jakieś pewniejsze informacje. Może ktoś miała jakieś podobne sytuacje gdzie musiał skorzystać z prywatnego testu i czy sanepid to uwzględnił. Chciałbym a to jednak dużo osób przeczytało bo nie chciałbym żeby komukolwiek przytrafiła się podobna sytuacja. I nie mowie tu o hejtowaniu służby zdrowia czy sanepidu. Tylko Panistwa które nie ma ustalonego prawa i nie wie jak je egzekwować. Raz
  • Odpowiedz
@pomoc_pomocynka: wynik negatywny z testów nie zwalnia z kwarantanny. Kwarantanna po przyjeździe z zagranicy trwa dwa tygodnie, testy nie mają znaczenia.

Tata kolegi mógł trafić gdziekolwiek, do szpitala zakaźnego (nie na Ochocie, bo to dziecięcy) pojedzie po potwierdzeniu zakażenia.
  • Odpowiedz