Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie ten brak empatii, zwłaszcza wśród Polaków. Przecież nie tak trudno wyobrazić sobie alternatywną wersję historii, w której Niemcy wygrywają wojnę i to my - Polacy - jesteśmy "Murzynami" w kraju "nadludzi" i jesteśmy rządzeni przez rasowo lepszych od nas. I kilka pokoleń później relacje między prawdziwymi Niemcami a polskimi-Niemcami zaczęły by się normować na tyle, że zachciałoby nam się, tfu, równego traktowania wobec prawa, zaczęlibyśmy się go domagać pod hasłem w stylu "polskie życia mają znaczenie". Ciekaw jestem jak wtedy reagowalibyście na riposty "Co Ty tam Polaku robaku ksenofobie? WSZYSTKIE ŻYCIA MAJĄ ZNACZENIE! NIEMIECKIE ŻYCIA MAJĄ ZNACZENIE!". Czy te hasła są nieprawdziwe? Jasne, że nie. Ale w tym momencie nie mają znaczenia, bo nie z tym problemem usiłujemy walczyć. Jak ktoś usiłuje zorganizować akcję charytatywną wspierającą chore dziecko to chyba nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby mu wskakiwać z "Ej co jest #!$%@?? Życie innych dzieci nie ma znaczenia?"

I tak, oczywiste jest, że okradanie i dewastowanie to przestępstwo, robiący to to zwierzęta i kryminaliści. Wyłapać, rozliczyć. Ale to nie może przysłonić prawdziwego problemu, który jest systemowy i złożony. A przede wszystkim kompletnie nie do zrozumienia dla nas, Polaków siedzących w swojej bańce na drugim końcu świata. Bo ani ja ani Ty nie mamy pojęcia jak to jest żyć jako Czarnoskóry w USA. I ani lewacka propaganda ani prawackie filmy z żółtymi napisami nigdy nie pozwolą nam się dowiedzieć.

#usa #protest #georgefloyd #przemyslenia
  • 6
@_Kolodziej_ przecież dzisiaj wystarczy się w niemieckim Rossmannie odezwać po polsku, żeby ochroniarz ci się gapił na ręce aż nie opuścisz sklepu a nikt tam burd z tego powodu nie robi
@RebeliantT-1000: Okradanie i dewastowanie to przestępstwo, które pośrednio jest tylko związane z problemem, który trawi ten kraj. Bardzo ekstremalna grupa tych niezadowolonych popełnia w tym momencie przestępstwo i powinni być za to rozliczeni, co nie zmienia faktu, że problem istnieje.
i to my - Polacy - jesteśmy "Murzynami" w kraju "nadludzi" i jesteśmy rządzeni przez rasowo lepszych od nas.

@_Kolodziej_: Ktoś tu historii własnego państwa nie zna?