Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Polecam obejrzeć ten film - kluczowa akcja zaczyna się od 4 minuty. Oskarżony policjant mówi do Floyda, aby wsiadł do radiowozu, ale ten nie może, bo jest cały czas duszony kolanem. "Wejdę, ale przestań mnie dusić, nie mogę oddychać".

Opór z jego strony był niepotrzebny, ale duszenie go na ulicy tuż obok radiowozu było zupełnie nieuzasadnione. Mój werdykt: winny.

#usa #policja #oswiadczenie #prawo
  • 11
@tomosano: i powinien zostac osadzony i ewentualnie trafic do wiezienia. dalej nie rozumiem skad te protesty i co maja na celu. policjanci w dalszym ciagu beda bardziej czujni i agresywni w kontaktach z czarnymi bo z reguly (nie wszyscy ale jakie to ma znaczenie w przypadku interwencji) sa mniej posluszni i nieprzewidywalni. no chyba ze chca codziennie ryzykowac zyciem.
@tomosano: to prawda, jest winny ale czy jest winny morderstwa z pemedytacją? moim zdaniem nie. łatwo mówić kiedy się siedzi przed komputerem. z moim doświadczeniem pracy w policji na ulicach amerykańskiego miasta też na pewno bym usłuchał jego próśb, ciekawe tylko jakby to wyglądało, gdybym miał za sobą kilka lat doświadczenia. być może też bym siedział teraz w areszcie