Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop #komputery #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

mam w laptopie matryce 120hz, natomiast grając w jakakolwiek grę mogę wybierać częstotliwość odświeżania jedynie 120hz albo 48hz

nie ma opcji 60hz - wie ktoś może dlaczego i jak to działa?

np. w takim RDR2 po włączeniu v-sync blokuje mi 48 klatek i częstotliwość odświeżania się zmienia właśnie na 48hz (nawet jak w opcjach zaznaczam 120hz), i nie mam wcale opcji zmiany na 60hz - co tu sie?

jak wyłączę v-sync to mam np. 60 klatek, wiec w teorii odświeżanie 60hz powinno chyba być dostępne? tym bardziej ze nie wybieram zadnej opcji dodatkowej blokujacej liczbe klatek (w RDR2 nawet takiej nie widzialem)

trochę skomplikowanie to opisałem... ale może ktoś kojarzy w czym rzecz ?
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wachatron: Bo v-sync w grach Rockstara zawsze świrował i do dziś nic z tym nie zrobili. Nie włączaj v synca w grze, tylko w narzędziach nvidii wymuś. Przynajmniej w GTA ten trik działa.
Nie włączaj v synca w grze, tylko w narzędziach nvidii wymuś. Przynajmniej w GTA ten trik działa.


@franaa: troche nie umiem w narzedziach nvidii ale poszukam - dzieki

natomiast pytanie dlaczego w każdej innej grze jest ten sam wybór 120hz i 48hz a nie ma 60hz ? dziwne to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wachatron: Tu już Ci nie odpowiem. Ale 48 to chyba ustawienie do oglądania filmów i mniejsze zużycie prądu. Normalnie na 120 gry włączaj, a u rockstara chyba możesz sobie ustawić kaganiec na klatki żeby nie skakały.
@franaa:

dziwna sprawa - wlasnie zmieniłem w ustawieniach DX12 na Vulkan i gra ma teraz odświeżanie 60hz (ale wszystkie inne opcje sa zablokowane... nie moge zmienic na 120hz, a opcja 48hz ktora byla jedyna mozliwa ostanio zniknela....)

to chyba musi byc specyfika tej gry i konkretnej karty graficznej ze takie cuda sie dzieja :D