Wpis z mikrobloga

Da się jakoś pozbyć lub ukrócić kopcenie petów na balkonie?
Wprowadziły się do mieszkania obok jakieś stare pierdziele i kurzą jednego za drugim, z przerwami na kaszel... #!$%@? już w całym mieszkaniu, o balkonie nie wspomnę bo się wyjść nie da. Poduszki, pranie, wszystko #!$%@? papierochami...
Balkony łączone ;/
Na terenie bloku jest zakaz palenia w częściach wspólnych
#kiciochpyta
  • 69
@RozowaZielonka: sprawa cywilna o immisję.

właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. Możliwość swobodnego użytkowania nieruchomości przez właściciela jest zatem ograniczona w taki sposób, iż należy zadośćuczynić poszanowaniu zasad współżycia społecznego i społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości.

Immisje pośrednie powstają z kolei z naturalnego korzystania nieruchomości i nie mają cech działania
@RozowaZielonka: nie wiem ile masz lat, ale albo rób tam głośne imprezy, domówki, zakłócaj ciszę w środku nocy, albo po prostu wynajmij ogarniętego papugę, tylko nie takiego co skasuje, gówno zrobi, a Ty jeszcze będziesz koszty sądowe mieć
@r333m4k444: gówno a nie wolność, nie możesz zakłócać życia innym w taki sposób, były już tematy remontów i grania na instrumentach oraz ciągłego natarczywego zakłócania spokoju, jak wydaje Ci się że za swoich 3m2 możesz zatruwać innym życie "zgodnie z prawem" to gardzę
@r333m4k444: nie wolno Ci robić remontu który się ciągnie latami ani #!$%@?ć całymi dniami na basie a póki co to słuchaj rodziców bo ewidentnie masz kilkanaście lat skoro nie wiesz że życie w społeczeństwie to nie tylko prawa ale też obowiązki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sahkez: myślę, że palenie na balkonie nijak się w to wpisuje, kilkanaście lat to ja miałem kilkanaście lat temu i wyobraź sobie, że dość dobrze sobie radzę z obowiązkami i wali mnie to, kto pali na balkonie, może pora dorosnąć i zająć się swoim życiem
@Medyc Co za pierolenie mirku za przeproszeniem. Balkon to część wspólna z możliwością użytkowania przez właściciela lokalu, do którego balkon jest przypisany, dlatego też wspólnota może zabronić Ci palić na balkonie.
Skoro balkon jest twój to spróbuj zmienić np kolor elewacji na nim.
@qwertytbg no to niech idzie do wspólnoty, ja nie miałbym zamiaru przestać palić na balkonie, chyba że pod groźbą mandatu.
Po co mam smrodzic sobie łazienkę czy inne pomieszczenie.

A jakbym się #!$%@?ł to bym wyszedł na klatkę pod samo okno donosiciela