Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym kupowaniem domu, mam 24 lata mam kupowac czy nie? Ceny #!$%@? z kosmosu, kredyt na lata, cos sie #!$%@? to trzeba placic.

Ale jakos ostatnio czuje ze musze miec jednak swoje miszkanie, mieszkam w #uk wiec latam z pokoju na pokoj i jakos jest okej, ale jak patrze na okolo wszyscy kupuja mieszkania, wynajmuja pokoje i im to splaca kredyt, czyli mieszkaja za darmo to czuje ze marnuje sobie czas, no ale nie wiem co myslicie?

#pytanie #przemyslenia #zalesie #przegryw #gownowpis
  • 19
@kamilek98PL: jak masz zamiar mieszkac w nim co najmniej 5 lat i masz w miare pewna prace to zacznij drazyc temat, jak chcesz kupic i sprzedac za dwa lata "jak podrozeje" albo pobawic sie mini - landlorda to lepiej nie, nie ekstrapoluj sytuacji co byla w przeszlosci ze tak samo bedzie przez kolejne 10 lat (wzrost cen mieszkan, popytu na wyjamen pokoii itp) bo tak moze juz nie byc w powirusowej
@Silvervend: Tak myslalem, inwestowac agresywnie w te fundusze z wyplaty, a w tym samym czasie zwiekszysc swoje dochody z wyplaty bo mam duze pole do progresji w tym, tak jak pisalem nie mam pomyslu na zycie to przynajmniej za pare lat bede pare $$$ do przodu
@kamilek98PL: 24 lata to jestes jeszcze mlody, nie masz zobowiazan i nie musisz sie wiazc z miejscem na dluzej (dzieci, praca zony itp) wiec nie ma co szalec z tym domem. Niestety trzeba placic landlordowi:) zeby mu biznes funkcjonowal i ladowac w gielde, tylko pamietaj ze zaraz znowu pewnie bedzie tapniecie i indeksy poleca w dol!:)
@kamilek98PL: nie druga fale spadkow na gieldach (chodz moze to nastapi po drugie fali wirusa), narazie wszystko sie wali a indeksy ida w gore, jak patrzylem pension (100% w indeksy) juz prawie odrobilo spadki co jest absurdem, podobnie akcje mojego korpo, spadly z 72$ na 38$, a teraz juz po 64$, cos mi tu nie gra:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilek98PL: zależy ile masz odłożone. Przelicz ile wydajesz na wynajem a ile by Cię rata wyszła. Nie bój się tego, że kredyt na 20-30lat. Zawsze możesz go wcześniej spłacić robiąc sobie nadplaty i skracając caly kredyt.
@kamilek98PL: Kupuj, najwyzej sprzedaz za 5 lat i wyjedziesz jesli bedziesz mial taka ochote. Nie kupuj tylko za maximum swoich mozliwosci, ustaw to tak, abys byl w stanie sam na to zarobic i zyc godnie. Lokatorzy dzis sa jutro ich moze nie byc, a jeszcze innego dnia pomyslisz, ze chcesz mieszkac sam.