Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: jeśli bym ją znał, a próby wyprowadzenia jej z błędu spełzły by na niczym, to bym o niej personalnie nie mówił per "murzyn". Aczkolwiek uważa, że nie ma ona prawa żądać ode mnie, abym przestał tak nazywać resztę murzynów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996: Może poprawność polityczna tak sugeruje choć to też nie jest nigdzie stwierdzone, ale niepotrzebnie zakładasz, że akurat autor tego tweeta też chciałby by czarnych nazywać afroamerykanami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boobson: nie miałem na myśli konkretnie autora tweeta. Tylko jakie jest inne słowo? Nauczycielka od historii w gimnazjum już nas poprawiała. A to było w 2011/2012 roku.
Żaden ze mnie lewak, ale jakby jakiejś czarnej osobie z mojego otoczenia to słowo przeszkadzalo, to bym go nie używał. Miałem w sumie okazję trochę o tym z nimi pogadać, jak robiłem w dużym korpo. Pracują w Polsce i mają lekcje polskiego od pracodawcy. Słowo jest dla nich neutralne, znają też słowo "czarnuch" i tego już nie lubią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kojarzą też idiomy z robieniem za
@Daleth2202: otóż widzisz, Twitter automatycznie przycina miniaturki do podglądu, jeżeli obrazek jest pionowy to ludzie często wrzucają go dwa razy, żeby podgląd też był pionowy i nie przycięło w miejscu w którym nic nie będzie widać.