Wpis z mikrobloga

@sokool: Dołek na liniach lotniczych mamy już za sobą? Przecież ta branża nie rokuje na najbliższe lata, a Warren od zawsze inwestuje w wartość i tutaj najwidoczniej jej nie widzi.

Ja bym się jeszcze z ta pewnością co do dołka wstrzymał, bo nie tylko Warren redukował ale i masa innych znanych inwestorów. Trochę pokory w kpieniu z ludzi, którzy z tego zyja
  • Odpowiedz
@sokool: Hehe, beka z dziadka xDDD Sprzedał w dołku linie a ja już trzy tygodnie na rynku i 8 dyszek zysku na czysto, tak się inwestuje, co nie Mati? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ehh, kiedy wy zrozumiecie że Buffet trzyma się twardo swoich zasad i wiele razy mówił że nikt nie jest w stanie przewidzieć zachowania rynku w krótkiej perspektywie? W długiej za to zawsze ma racje
  • Odpowiedz
@sokool: a to nie chodzi o to, że przy kwotach jakie inwestuje Buffet liczy się to czy spółka jest w stanie co rok wypłacać dywidendę? I jeśli nie ma widoków na dywidendę to lepiej uciekać? Faktycznie moment wybrał fatalny. Ale sam ruch chyba jest zgodny z jego strategia
  • Odpowiedz
W długiej za to zawsze ma racje i wychodzi na plus.

@JohnDeere: Skąd takie przekonanie? Tak na prawdę jest na odwrót, przez ostatnie 10 lat Buffet nie był w stanie nawet przebić indeksu SP500. Oznacza to, że mógł nie robić zupełnie nic i wyszedłby na tym lepiej. Innymi słowy z roku na roku regularnie traci.

A dollar invested in the S&P 500 10 years ago would be worth $3.20 versus $2.40
  • Odpowiedz
@isonil Dodajmy, że jego strategia inwestycyjna (inwestowanie w wartość) od lat 70-80 jest już mniej efektywna niż inwestowanie w spółki wzrostowe. Gdzieś na strefainwestorów był artykuł o tym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JohnDeere nie beka tylko czasy sie zmieniaja, nie mam pretensji ze nie trzymał sie swoich zasad tylko tego ze obecne algorytmy, manipulacje, dodruk wirtualnego pieniadza sa ponad nim jak widac
  • Odpowiedz
@isonil: Myślę że jego horyzont sięga dalej niż 10 lat. Polecam zerknąć w przeszłość, były lata kiedy Berkshire wzrastał o ponad 100% w rok. Ten wynik z ostatniej dekady wynika głównie z niechęci do spółek technologicznych które ciągnęły S&P w górę a Warren uważał że są grubo przewartościowane a poza tym zgodnie ze swoimi zasadami nie inwestuje w coś na czym się nie zna.
  • Odpowiedz
@isonil @sokool chciałbym zauważyć, że od kilku lat Buffet czuje, że ma związane ręce, bo ogrom ludzi zainwestowało w jego fundusz nieracjonalny procent swojego kapitału, przez co inwestuje o wiele ostrożniej, niż by to robił wcześniej. Do tego ma dostęp do inwestycji, do których mało kto ma dostęp.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: imho jest duże prawdopodobieństwo iż dołek zostanie zasypany trylionami z helicopter money.
Druga sprawa, ze JUŻ się wyleszczył, bo aktualnie niektóre spółki (w tym American Airlines) są ponad 100% więcej warte niż były w momencie gdy WB ich się pozbywał.
  • Odpowiedz