Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas się pojawiają pytania o #ksiazki #postapo. No więc osobom poszukującym czegoś innego niż watahy prawdziwych mężczyzn żądnych krwi i igrzysk, spokojnie mogę polecić "Gwiazdozbiór Psa". Trochę sentymentalnie, wciągająco i jak dla mnie całkiem fajnie.

"Wiał od zachodu z gór i powinien być zimny i nieść mroźny zapach śniegu, ale był ciepły i pachniał ziemią i cedrem z niższych zboczy, i świerkiem z wyższych. Jak skała wyłaniająca się z lodu. Porostami i mchem. Tak mi się wydawało. Pachniał wiosną.

W połowie kwietnia za wcześnie na prawdziwą odwilż, ale podział na pory roku należał raczej do przeszłości. Tej zimy mieliśmy w górach śnieg, ale przez dwa poprzednie lata szczyty były suche, prawie nagie. To przerażało mnie bardziej niż ataki czy choroba."

#cyfranek - obserwuj/czarnolistuj
#kindle #ebook #czytniki #czytajzwykopem #literatura
Pobierz Cyfranek - Co jakiś czas się pojawiają pytania o #ksiazki #postapo. No więc osobom po...
źródło: comment_1592031503B4ra4cqiyfwhS91W1DVj71.jpg
  • 3
@Ostrzewtlumie: Tak też jest. Nie zdradzę żadnego sekretu jeśli dodam, ze nawet po dwóch. Ci, których oszczędziła supergrypa, zostali zdziesiątkowani dodatkową chorobą. Dość aktualne w kontekście wirusa z Wuhanu.