Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama A jak pływać na żaglach to przypadkiem nie powinno być żagla? Ja się nie znam na tym, ale logika podpowiada że powinien być. Także chyba raczej miraski mają rację

"Żagiel - rodzaj pędnika wiatrowego stosowanego do napędzania żaglowców (...) Jest to odpowiednio ukształtowany płat tkaniny rozpięty na omasztowaniu jednostek żaglowych, stawiany fałami i kierowany szotami"

ta łódka Twoja ma takie coś?
Z mazurskich żeglarzy sie śmieją ci morscy, co zrobisz


@suqmadiq2ama: Eee, pływałem po Mazurach i po morzu i takoż znam ludzi pływających tu i tu albo już tylko po morzu. Pierwsze słyszę, żeby się ktoś śmiał. Każdy średnio rozgarnięty wie, że to dwa zupełnie inne rodzaje rozrywki. Co do zasady Mazury to imprezy, poznawanie dziewczyn, gitara, ognisko, przyroda - ot letnia rekreacja, a morze to już raczej czyste żeglowanie. To jak
@suqmadiq2ama: za kazdym hobby kryje sie jakas mikro wojna i kosa pomiedzy roznymi jego odmianami xd. Jakbys zalozyl tag i opisal troche tego swiata to chetnie bym poczytal. Sam uwielbiam wszystko, co porusza sie po wodzie, ale jak nad jeziorem jest wiecej niz 50 osob na km^2 to pakuje sie z powrotem do auta, dlatego duza czesc mazur omijam szerokim lukiem i wole splynac kajakiem w borach tucholskich. Mam tylko nadzieje,
@suqmadiq2ama: koleś od dawna #!$%@? głupoty pod tagiem ale teraz to już przechodzisz sam siebie :D Wkręcasz się w żeglarstwo, obrażasz wszystkich dokoła, jednocześnie pływając po mazurach barką bez patentu na jakimś pyrkadle :D

Bujasz się hałasując barką a jednocześnie dajesz hashtag #zeglarstwo zaraz marudząc że mazury to nie żeglarstwo ;D

Ale tak podsumowując mazury
1) Żeglarstwo szuwarowe to kompletnie co innego niż klasyczne morskie nie ma porównania. Ale te szuwary
@Radus: Na hałsbotach wiszą bo masz na tyle wysoką burte że do wody mają w #!$%@? a że ani to szybka motorówka ani żaglówka to nie musisz ich chować żeby sie po wodzie nie wlekły, no ale wiadomo jak sie uczyło na omedze to trzeba chować :D

A że patola jest na mazurach to co zrobisz? Jednocześnie ta patola co #!$%@? krzaki sie tu za elite uważa
Na hałsbotach wiszą bo masz na tyle wysoką burte że do wody mają w #!$%@? a że ani to szybka motorówka ani żaglówka to nie musisz ich chować żeby sie po wodzie nie wlekły, no ale wiadomo jak sie uczyło na omedze to trzeba chować :D


@suqmadiq2ama: Chowanie odbijaczy nie wynika tylko z praktyki (większość jachtów kabinowych da radę pływać z wywieszonymi) ale także z etykiety żeglarskiej. Widok jednostki z wywieszonymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@suqmadiq2ama: teraz niestety mało kto na Omegach się uczy, nie potrafia od kei na żaglach odejść. Nowe łodki mają tak wysokie burty ze tez na odbijacach dasz radę latac. Ale tu chodzi jeszcze o etykietę, jak nie wchodzisz do portu z piwnym brzuchem na wierzchu tak nie pływasz z odbijaczami.
@suqmadiq2ama: nawet się zgodzę, że wszystko zależy od przypadku. I też się mogę wesprzeć opinią armatora czy własnego chyba już 15 letniego doświadczenia ze smyranka po Mazurach.

Owszem, na Mazurach jest sporo dzbanów, w tym proporcjonalny odsetek na antilach, sasankach i innych człónach. Najczęściej jednak spotykam nieogary na hausboatach.

Co do patentów, wiadomiks u Janusza się wszystko da kupić, ale w moim środowisku ludzie robili je legitnie, co widać przy okazji
Nazwanie tego żelarstwem jest lekką przesadą, dla mnie to bujanie się i smyranie po wodzie. Urokliwe, ale bez przesady.


@rayghod: To jakby stwierdzenie, że klasy Finn czy Laser czy nawet Optimist to nie żeglarstwo bo co to za małe łódeczki i ciągle jakieś zwroty robią. Prawdziwe żeglarstwo to tylko rejowce! ;)
@suqmadiq2ama: Już się gubie czy beke kręcisz czy serio piszesz :D :D :D Barki zostawiają najwięcej hajsu bo zrobiłeś zdjęcie że cumują do knajpy na wodzie? :D :D To coś na zasadzie że Januszę są czymś bardziej pozytywnym dla tatr od ludzi uprawiających hiking bo na Krupówkach jedzą :D Swoją drogą współczesne mazury to już od dawna nie są konserwy, obiad cumuje się do przystani, kolacja port, albo grill, ognisko.
@suqmadiq2ama: kurła, jaki rak... Pływam po jeziorach, pływam po morzu. Nikt nie sra do wiadra, bo są chemiczne kingstony. :) Jak płyniemy i ktoś jest głodny, to i koserwę wciągnie, co nie przeszkadza, żeby zjeść spokojnie obiad w knajpie i wypić do tego piwko. XD
Kto się jara tym, czy ktoś zje konserwę, czy kupi rybę w marinie. Ja #!$%@?... Mam nadzieję, że żartujesz... ( ͡° ͜ʖ ͡°
@suqmadiq2ama: jestem w stanie znaleźć fotki tej knajpki na j. Szymon z samymi żaglówkami zamiast hausboatów ;).

Nie byłbym super przekonany, co do tego kto zostawia więcej kasy. Per capita być może, chociaż hausboat podobnej klasy/wielkości nie jest znacząco droższy od żaglówki. Całościwo żaglówek jest zwyczajnie, co najmniej kilkukrotnie, na Mazurach więcej, stąd i więcej muszą przynosić kasy.
@suqmadiq2ama: no jak wrzucasz w niewiadomym celu zdjęcia kawy i oferty z jakiejś strony to nic dziwnego że 25% twoje :D A i zdjęcie jak Ci gówno na pokład się wylewa (tak odnośnie "srania do wiadra" :D )
@Radus: Kosztowało mnie to 60 bo poluzowałem dekiel żeby przestało kipieć i #!$%@?łem korkowy brelok od kluczy przy odkręcaniu wlewu, więc nosiłem mokre klucze w ręce po umyciu zamiast w kieszeni no i chłop co znalazł zaśpiewał 30 na flache, a drugie 30 w ekomarinie (gdzie wszedzie jest 10-15zł) w mikołajkach bo musiałem od razu popłynąć i opróżnić zbiornik żeby z kibla korzystać.

Mogło się to gorzej skończyć bo jakbym nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tanczespiewamrecytuje: Bo to jest tak mazurscy żeglarze hejtują tych co pływają hałsbotami że banany i warszawioki bez pojęcia o żeglowaniu, hałsbociarze sie śmieją z żeglarzy że biedaki i srają do wiadra (przy ekomarinach gdzie sie opróżnia kibel żaglówki nie spotkasz) a żeglarze morscy się śmieją z mazurskich że szuwarowo bagienni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@suqmadiq2ama: nie rozumiem tych "wojenek". Ale to prawie w każdej dziedzinie ma