Wpis z mikrobloga

Widzę że niektórzy chcą zagłosować na "swojego" Kandydata ale boją się że Duda wygra w pierwszej turze więc chcą zagłosować na mniejsze zło. Tutaj jest prosta Matematyka. Żeby Duda wygrał w pierwszej turze musiałby uzyskać ponad 50% głosów. Nie musicie się bać bo nie ma takiej opcji i nie ważne na kogo zagłosujecie to będzie druga tura więc zagłosujcie na kogoś kogo chcecie i kto wam pasuje. Głos na Hołownia nie sprawi że wygra Duda a może tak być się dostanie się Hołownia do drugiej tury
#wyboryprezydenckie2020 #debata #bekazpisu #wybory #matematyka #polityka
  • 60
@Mateuszek7 no chodzi o pierwsza turę. Nie ma strachu że wygra Duda jeśli zagłosuję się na swojego kandydata. Nie trzeba głosować na Trzaskowskiego żeby przegrał Duda. Jak Duda ma 49glosow Trzaskowski 20 a Hołownia 30 to nie ważne czy zagłosujesz na Hołownia czy na Trzaskowskiego i tak będzie druga tura w której będzie właśnie Holownia. Nie ma się czego bać i głosujmy na kogo chcemy w pierwszej turze.
@finchharold: fakt, aczkolwiek znowu Hołownia nie ma żadnego doświadczenia politycznego i zagranicznego. Nie spotykał się z liderami, nie zajmował się polityką zagraniczną itd.

Niby w sumie każdy debil może skoro Duda dawal radę, ale mam wrażenie, ze dawno nie było takiego politycznego fachowca jak Trzaskowski. Wolałem Sikorskiego, ale też źle nie zastąpili.

Lipa, ze własnie nie wiem czy chciałbym pomagać KO.
@finchharold: no właśnie pewnie założy. Ale w sumie nie mam nic przeciwko, nie #!$%@? się chyba jak Kukiz, nie jest tak głupi. A znowu centro-prawicowa partia poniekąd oddolna by się w Polsce przydała. Gwiazdowski próbował kogoś takiego zbierać. Ba nawet rozbicie KO na rzecz Hołowni, który by zebrał tych ludzi i oddolne organizacje ze stołu by mi się nawet podobało.

Nie jestem tak mocno antypartyjny, jakoś politykę trzeba robić. A pierwszy
@Ciascio: a jak Duda i Trzaskowski/Hołownia przejdzie do II tury a ta hołota wprowadzi stan wyjątkowy? Nie będzie II tury, Duda będzie mieć więcej % bo głosy mogą się rozłożyć tak jak piszesz. Mnie już nic nie zdziwi. Oni już w twarz nam się śmieją jawnie. Chorych przybywa bo nagle testy zaczeli robić.
@finchharold: Hołownia ma taką samą szanse na wygraną z Dudą jak przeciętny aborygen na wycieczke w kosmos. A już najchętniej pominąłbym fakt że trzeba być totalnym niewykształconym dzbanem żeby głosować na prezentera TV w wyborach prezydenckich, ale jak widać niektórzy mentalnie mają blisko na Ukraine XD
@finchharold: Wybacz brak składni ale jesteś prawdopodobnie jedyną osobą która to przeczyta.
Po pierwsze, sondaże wyborcze można umiejscowić pomiędzy baśniami Andersa, podobnie jak wszystkie newsy które puszczają w TV i na onecie.
Bosak i Duda przynajmniej posiadają w miare własne zaplecze i rozumieją czym jest polityka. Hołownia, Trzaskowski i Biedroń to zwyczajni showmeni w których ktoś władował pieniążki.

Na sam koniec, mocodawcy Hołowni, Trzaskowskiego i Biedronia są za naszą zachodnią granicą.
@pepe674850678945768943: Jakich kandydatów. Zobacz kto finansuje LEWICE - ogólnie jako środowisko. Pieniądze przeznaczone na kampanie wyborczą to jest ch...
Prawdziwe pieniądze idą na finansowanie tęczowych fundacji i fundacyjek, które promują swoich zboczonych kandydatów.