Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój 16-letni syn ma #tradzik. Nowa dermatolog powiedziała, że skoro nie zadziałały miejscowe maści, to trzeba zastosować izotek. Problem w tym, że nie sprawdzone są jeszcze wszystkie maści i nie było antybiotyków.

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć. Tylko moim zdaniem jest odwrotnie – on tak naprawdę chce po prostu polepszyć wygląd, a zapłacić za to właśnie zdrowiem. Dlatego na razie kategorycznie nie zgodziłem się na izotek i z synem się dość mocno poróżniliśmy na tym tle. Dobrze Waszym zdaniem zrobiłem?

#zdrowie #medycyna #dzieci #dermatolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb28c22d35834c6b87f848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 206
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? koleś, naczytałeś się jakichś bzdur w necie i powtarzasz, bo się boisz o "zdrowie". Prawda taka, że nie znam żadnej osoby, która brała izotek i miała jakieś ostre powikłania. Sam brałem, miałem suche usta oraz twarz, które musiałem regularnie nawilżać oraz ból w końcowym odcinku kręgosłupa, który sam zanikł po roku od odstawienia (chociaż i to może być nie związane, ponieważ ostro ćwiczyłem w tamtym okresie). Daj synowi izotek
@AnonimoweMirkoWyznania: ja dostałam najpierw tetralysal i efekty super po 3 msc, odstawiłam ok 3 tygodnie i jest gorzej... Wiem, że to może być efekt przejściowy ale pewność siebie równa 0 przez to... Sama zaproponowałam izotek ale powiedziała że zobaczymy kuracje profilaktyczną, ale widzę po swojej skórze że bez tabletek się nie obejdze, bo to gówno trzeba zwalczać od środka a nie maściować się. Od jednej dermatolog te usłyszałam że tylko maści
@AnonimoweMirkoWyznania: Zdrowie psychiczne odgrywa ważną rolę. Poczytaj o tym jak niszczycielski wpływ na psychikę młodego człowieka ma trądzik. Młody organizm szybko poradzi sobie z usuwaniem toksyn. Przemyśl żeby zaproponować mu układ, Ty się zgodzisz na leczenie a on będzie pilnował zdrowej diety, będzie pił dużo wody i jadł mało słodyczy.
Izotek obciąża wątrobę, więc dlatego piszę o diecie. Poza tym przeczytaj ulotkę zwykłego apapu, niestety wszytkie leki mogą mieć skutki uboczne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli z tej rzekomej troski o zdrowie wolisz go faszerować antybiotykami (np. tetracykliną), zamiast zgodzić się na izotretynoinę. Gdzie tu sens i logika? Przy kuracji retinoidami będzie (a przynajmniej powinien mieć) regularne badania krwi, u sporej części osób jedyne objawy niepożądane to suchość błon śluzowych i ból pleców. Tylko kuracji nie zaczyna się latem, za dużo słońca teraz będzie.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie słuchaj się debili którzy promują izotek to są kretyni z wypranymi mózgami zobacz sobie ultoke z masą efektów ubocznych tego gowna. Zamiast leczyć skutek to eylevz przyczynę a to raczej na 100% dieta zamiast inwestować w gówno "lek" to zainwestuj w alergię pokarmowe i dobre jedzenie więcej info mogę dać na priv.

Powtarzam każdy kto bierze izotek to skończony idiota i prawdopodobnie po jakimś czasie po odstawieniu dostanie kolejną
@AnonimoweMirkoWyznania: 13 lat użerałem się z trądzikiem na połowie ciała. Może nie był jakiś super ekstra duży ale jednak. Dermatolodzy co roku, ciągle jakieś maści, tabletki i inne pierdoły. Raz lepiej raz gorzej, ale w wieku 27 lat ciągle był ze mną obecny.
I miesiąc temu padła decyzja- dieta ketogeniczna- bardziej dla redukcji ale jednak trochę liczyłem na poprawę cery i powiem tak: 80% już zniknęła a minął dopiero miesiąc. Podejrzewam