Wpis z mikrobloga

@zbyasr: Co wciąż jest wina tego, że za dużo jest podłączeń do kanalizacji deszczowej, zamiast ogólnospławnej, a do tego kanalizacja deszczowa jest często zanieczyszczona we Wrocławiu i nie ma prawidłowego przepływu :)

@Darth_Gohan dalsza rodzina ma wielki, nowoczesny dom gdzieś na północy Wrocławia. Tyle chwalenia itd. W piwnicy mają pompę ciepła, przy takich deszczach nie mogą spac tylko wypompowują wodę żeby pompy nie zalało xD
@zbyasr no co Ty nie powiesz? Nie wiedziałem. Natomiast przecież żadnego wpływu nie ma to, że kanały burzowe na terenach powodziowych mogą być jeszcze płytsze i jeszcse ciężej im odebrać wodę.

@Lonate ktoś czegoś nie przemyślał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lonate: kanalizacja deszczowa i prawdopodobnie większość magistral burzowych była projektowana i realizowana za Niemców. Od tego czasu zabudowa trochę się powiększyła i przy okazji zmieniła się polityka gospodarowania wodami deszczowymi. MPWiK od jakiegoś czasu wydaje warunki na kilka litrów odbioru deszczówki albo w ogóle bez odbioru. Zostaje problem ze nie ma co zrobić z tymi dziesiątkami m3 wody. Deweloper buduję zbiorniki retencyjne, bardzo często małej pojemności, po przepełnieniu woda z nich
@zbyasr: Zdaje sobie sprawę na temat spadku dlatego do tego pije. Jeśli developer ma do wykopania więcej roboty to nie każdy ja wykonuje, a na terenie zalewowym jednak czasem trzeba się bardziej postarać z tymi rurami i resztą.

Piłem zresztą do tego, że ostatnio nawet przy ciut mocniejszym deszczu były podtopienia w garażach podziemnych na Kozanowie i bodajże Popowicach na nowych osiedlach.
@zbyasr: Nie musisz mi tłumaczyć, inżynieria środowiska PWr ;)
Ale ogólnie problem jest jak zawsze z deweloperami, którzy robią na #!$%@?, aby spełniało minimalne założenia. A potem ludzie się wkurzają, że im garaże zalewa itd. Większość ludzi nie zna się niestety na takich rzeczach i nie myślą często żeby zapytać nawet o materiał użyty do budowy i izolacje (przykład - oglądałam bliźniaki w Smolcu od dewelopera, przedstawiciel dewelopera był w szoku
@Darth_Gohan: Ciekawe czy zalało też te mieszkania w dole na Gazowej 1-2? To dopiero patologia musi być przy takim opadzie.
Wczoraj na Tarnogaju było przepotężnie dużo wody. Od 20 lat zalało mi dół klatki schodowej i wszystkie piwnice. Wody po kolana, a w niższej piwnicy prawie po pas. Jakby to oberwanie chmury przeszło przez Kozanów to flashbacki z 97' gwarantowane. Południe najbardziej ucierpiało.
@Lonate: No tak nie za bogato z tym styropianem widzę :)
@Domciu: Wczoraj jak się zaczynały ulewy pojechałem do kumpla pomóc mu coś ogarniać i skończyliśmy o 23 ;) Jak wróciłem to autem zostałem już na zewnątrz bo pompowali wodę z podziemnych obok bloku więc omineła mnie najlepsza część zabawy. Natomiast grupa osiedlowa na Facebooku dostarczyła naprawdę kilku ciekawych nagrań.
@Darth_Gohan: Jak tylko weszłam to wiedziałam, że coś jest nie tak - to było jakoś rok temu, było już gorąco, ale jeszcze nie szczyty temperaturowe. Przy dobrej izolacji, zwłaszcza w stanie deweloperskim, powinno być w miarę chłodno, a tam było cholernie gorąco na parterze xD