Wpis z mikrobloga

@Sumistrz5 Bo Korwin jest normalnym człowiekiem, który przed kamerą specjalnie pewne zachowania bardziej akcentuje, jak to polityk. Mam poglądy w wielu aspektach kompletnie sprzeczne z panem Korwinem, ale gdy go spotkałam, normalnie rozmawiałam z nim bez cienia agresji i bez żadnych teatrzyków. Żeby było śmieszniej, to na przywitanie ukłonił się i pocałował mnie w rękę, za co pewnie przez wielu na wykopie zostałby nazwany spermiarzem
( ͡º ͜ʖ͡º
No ona jest libertarianką :D Jest liberałką światopoglądową i liberałką gospodarczą.


@Back_Space: Liberalizm światopoglądowy i liberalizm gospodarczy to nie jest definicja libertarianizmu! Na przykład: liberazlim światopoglądowy w dzisiejszym rozumieniu w praktyce to często wspieranie poglądów przez państwo np. dofiansowanie instytucji sztuki czy kultury, co jest sprzeczne w wartościami libertariańskimi. Chciałbym się mylić co do niej ale na szybko patrząc na wywiady czy deklaracje żadnego potwierdzenia libertarianizmu nie widzę.
Liberalizm światopoglądowy i liberalizm gospodarczy to nie jest definicja libertarianizmu


@nikifor: Jest.

liberazlim światopoglądowy w dzisiejszym rozumieniu w praktyce to często wspieranie poglądów przez państwo np. dofiansowanie instytucji sztuki czy kultury


@nikifor: Chyba w twoim rozumieniu, bo pierwszy raz spotykam się z taką tezą xD Liberalizm światoglądowy nigdy nie miał nic wspólnego ze wzmacnianiem roli państwa w nasze życie prywatne, kulturalne etc.
Liberalizm światoglądowy nigdy nie miał nic wspólnego ze wzmacnianiem roli państwa w nasze życie prywatne, kulturalne etc.


@Back_Space: Nie, w ogóle :D . Dlatego np. lewica, która jest ponoć liberalna światopoglądowo, jest przeciwko finansowaniu ze środków publicznych telewizji, teatrów, muzeów, filharmonii itp. Ciekawe jaki "libertarianka" Jachira ma pogląd na te sprawy.