Wpis z mikrobloga

Mirki, Czy ktoś wie gdzie dzwonić do poczty polskiej o zaginioną paczkę z zagranicy?
Sprawa wygląda następująco: 10 czerwca wysłałem paczkę z Austrii do Polski poczta austriacką i dopóki była w Austrii było pięknie ją na trackingu widać- a jak już dotarła do naszej pięknej ojczyzny 12 czerwca tak nie ma po niej śladu.
Nie wiem czy gdzieś po prostu utknęła czy jak? Próbowałem przez różne trackery jej szukać ale wszędzie ten sam komunikat ( numer paczki: CA870013691AT )
#pocztapolska #poczta #pocztex #niewiemjaktootagowac
  • 10
@19ludwik91: Nie możesz pisać, że u nas ta przesyłka utknęła. Bo jeżeli jej nie ma w trackingu PP to znaczy, że nie została przyjęta przez PP. Na moje oko ta informacja ze strony poczty austriackiej - realnie oznacza, że przekazali jej w "ostatnie ręce" przed wysyłką z kraju. Wołam @pcela - może on się bardziej orientuje jak formalnie wyglądają te sprawy. (I z ciekawości ja spytam też - Czy to nie
@haosek Niezła imba z tą paczką. xD Paczka dotarła do Polski, ale u nas ta paczkę obsługiwał DHL. Co zrobił DHL ? Spróbował doręczyć paczkę, nieudanie ( ciekawe, babcia w domu jest 24h ) a potem bez słowa albo kartki w skrzynce- wysłał ją spowrotem do Austrii... Bez jakichkolwiek wyjaśnień. Swoją drogą, ciekawa sprawa że pp nie obsługuje takich paczek. Myślałem że jak wysyłam pocztą to idzie "z poczty do poczty" (
@19ludwik91: No Poczta nie ma monopolu na żaden rodzaj przesyłek. Nie orientuje się zbytnio w sprawach takich jak kto przejmuję przesyłkę z Polsce i ją obsługuję i z tego to wynika. Przyjdzie @pcela to pewnie wyjaśni. Może ktoś dopłacić dodatkowo za "obsługę DHL", aby "zła" PP nie awizowała przesyłki :D
@haosek człowiek się uczy całe życie. Nic nie doplacalem a nawet wolałbym by po to obsłużyła bo ciocia by osobiste "awizo" ogarnęła i paczkę przytrzymała i ogólnie się nią zajęła ( ͡º ͜ʖ͡º)
@pcela także próbowałem tego sam szukać. Jedynie w placówce poczty pokazali mi na ekranie komputera całą dokładna drogę paczki. Ma do mnie dotrzeć w przyszłym tygodniu więc może coś na paczce będzie napisane.