Wpis z mikrobloga

@dendrofag: Wiem, bo sam tak robię. Od 5 lat jeżdżę na południe. Zawsze wkurza mnie pierwsza godzina jazdy, jak tylko przekraczam granicę CZ od razu robi się jakoś spokojniej na sercu. Żal mi cholernie, bom Polak, że oddycham dopiero gdy opuszczam Polskę. Oddycham, bo nasza zaściankowość i wieczna kłótliwość zostaje tu i mnie nie dusi. Tam człowiek jakoś inaczej się czuje Może to wakacyjne klimaty, a może po prostu ludzie się
@Emigrant1: ten kraj od jakiegoś czasu ma przyszłość w bardzo ciemnych barwach, o ile jeszcze jakąś ma. Wartościowi ludzie wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać, a tu już chyba jakiś czas temu debilizm przekroczył masę krytyczną. Nie szanuje się już pracy czy nauki, tylko cwaniactwo i nieróbstwo. "101 porad jak wyciągnąć maksymalny socjal na posadzie szlachta nie pracuje". "Dlaczego rząd nie waloryzuje 500+?!!!"
I tak się to tu kręci, aż w
@MiQ27: Jako naród weszliśmy w etap budowania autorytetów nie na na bazie tego co ma się do powiedzenia, a na tym ilu można obrazić używając jak najmniejszego zasobu słów lub jak głośno się krzyczy. Hitler byłby dumny. Jego populistyczne dziedzictwo kwitnie.
Albo ta dzisiejsza hucpa.... Śląsk się nie myje?!? Noż kuźwa... debilom tłumaczyć, że akurat górnicy są jedną z niewielu grup, która po robocie bierze prysznic. W przeciwieństwie do zaganianych pracowników
@Emigrant1: pomińmy też fakt, że spotkać górnika dołowego to jest obecnie sztuka i kawałek nawet w centrum Górnego Śląska bo wcale nie ma ich aż tak wielu. A co dopiero w obrębie województwa zwanego obecnie śląskim, czy w obrębie Śląska jako krainy geograficznej.
W całej mojej rodzinie nie ma ani jednej osoby związanej z górnictwem. Ani nawet w rodzinach znajomych.
@asd23434asd
Oj, ale bym się ucieszył, gdyby nasz kraj stał się federacją i głąb z Podlasia czy innego Podkarpacia zazdrościłby Sląskowi, że dzięki swojemu bogactwu, jest w stanie przebadać o wiele więcej osób niż u niego w Białymstoku czy Choroszczy i pozostałych wioskach. Ale gdzie tam, przez władze centralną, trzeba stygmatyzować ludzi ze Śląska, bo nie ma się podstawowej wiedzy na temat demografii, przemysłu, infrastruktury w danych regionach. Wracaj do krów, one
@asd23434asd: Śląsk podobnie jak miasto Łódź to największe zbiorowisko meneli. Taka ŁÓdź ro przecież polskie Detroit. Nie dziwne więc że tam najwięcej chorób. Nie diziwi mnie to a taka statystyka tylko to potwierdza.
na śląsku zrobiono ok. 100 tys. testów, podejrzewam że jakby tyle zrobili w każdym regionie to wyniki byłyby podobne, brak masowego testowania to jeden z większych błędów zarządzania tą sytuacją


@emerjot: Na Dolnym Śląsku też zrobiono 100 tys. testów. W Wielkopolsce 140 tys.
@emerjot:

dolnoślaskie 101941
kujawsko-pomorskie 60254
lubelskie 53205
lubuskie 17069
łódzkie 74727
małopolskie 105332
mazowieckie 340305
opolskie 10923
podkarpackie 25180
podlaskie 34230
pomorskie 89653
śląskie 134303
świętokrzyskie 92499
warmińsko-mazurskie 35435
wielkopolskie 142083
zachodniopomorskie 39373
Znajdź sobie dowolne przedsiębiorstwo, zatrudniające w systemie zmianowym kilkaset ludzi, w każdym innym województwie poza śląskim. Sfinansuj badania przesiewowe w kierunku koronki. Statystycznie wyniki będą zbliżone.


@Emigrant1: Kraków: huta, zakłady tytoniowe. Pojedyncze przypadki, później kwarantanna kilkudziesięciu osób z ich otoczenia, wykluczenie zakażeń. Nigdzie nie ma takiej sytuacji, jak na Śląsku, mimo sprzyjających/podobnych warunków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znajdź sobie dowolne przedsiębiorstwo, zatrudniające w systemie zmianowym kilkaset ludzi, w każdym innym województwie poza śląskim. Sfinansuj badania przesiewowe w kierunku koronki. Statystycznie wyniki będą zbliżone.


@Emigrant1: Kraków: huta, zakłady tytoniowe. Pojedyncze przypadki, później kwarantanna kilkudziesięciu osób z ich otoczenia, wykluczenie zakażeń. Nigdzie nie ma takiej sytuacji, jak na Śląsku, mimo sprzyjających/podobnych warunków.

@BrockLanders: A robili tam badania przesiewowe?