Wpis z mikrobloga

Wykopy Prezydenckie 2020 - ordynacja preferencyjna!
#glupiewykopowezabawy

link do formularza google z kartą wyborczą

Postanowiłem zabawić się ze statystykami, sprawdzić waszą umiejętność czytania ze zrozumieniem i to jak poradzicie sobie z zadaniem wypełnienia tak skonstruowanej karty wyborczej! Naprawdę warto spróbować, bo zadanie jest naprawdę ciekawe i skłania do refleksji! Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, jakie będą wyniki i jak dużo będzie nieważnych głosów.

Ordynacja preferencyjna polega na ocenie kandydatów biorących udział w wyborach i na tej podstawie zaprezentowaniu wyniku bardziej społecznie akceptowalnego i mniej kontrowersyjnego.
W takiej formie macie możliwość wyrazić większe spektrum swoich preferencji wyborczych.
Od bardzo pozytywnych przez umiarkowane do negatywnych!

Forma nieprzypadkowo została tak dobrana ponieważ starałem się dostosować ten typ ordynacji do zapisów naszej konstytucji. Dodatkowo utrudnienia wynikające z archaiczności wypełniania też nie, są przypadkowe w rzeczywistości wypełnianie karty do głosowania też wymagałoby skupienia :)

Oddawajcie głosy! im więcej danych tym ciekawsze wyniki! Ankieta jest anonimowa i nie wymaga podania maila, bo nie zależy mi na waszych żadnych danych więc mam nadzieję, że to uszanujecie i nie będzie przeginania. Będę zbierał głosy tak, żeby w piątek po pracy móc obrobić dane i wieczorem przed ogłoszeniem ciszy wyborczej je wam zaprezentować z jakimiś wnioskami. Postaram się obrobić też dane dodając wariant drugi z podwójną ilością punktów dla kandydata pierwszego wyboru.

Metoda liczenia głosów zgodnie ze schematem jaki omówiłem w załączonym filmie ;)

#wybory #polityka #gruparatowaniapoziomu
  • 5
@theximon: Dzisiaj na pewno, bo nie chcę być posądzony o agitację czy coś :P po pracy zgram wszystkie dane jakie do tego czasu spłyną, obrobię jakoś sensownie i wrzucę. Będę wołał, myślę koło 20 powinno być :) Pozdrawiam