Wpis z mikrobloga

Ostatnio trafiłam na Netfliksową produkcję pt. „Tańcząc z ptakami” i szczerze nigdy nie byłam świadkiem takiego pokazu spermiarstwa XD

Samce mają olśniewające upierzenie, skaczą wokół samic jak rasowe beciaki, wyczyniają jakieś dzikie tańce, ćwiczą ewolucje w powietrzu, sprzątają dżunglę, przez 7 lat budują metrowe wieże i wszystko po to, by móc odbyć dwusekundowy stosunek z roszczeniową księżniczką, która nawet nie jest specjalnie ładna. Samice oceniają rozpaczliwe próby zwrócenia na siebie uwagi, a jak kandydat ma, nie daj Boże, jakieś piórko krzywo to chłopak jest z miejsca skreślony, bo nie spełnia oczekiwań ptasiej k0biety. Potem doczytałam, że często się zdarza, że taki beciak nigdy nie dostępuje zaszczytu poznania słodkiego smaku samiczej akceptacji i całe życie odwala gruby szajs, myśląc, że w tym sezonie na pewno mu się uda.
No jeśli to nie jest potwierdzeniem blackpill w ptasiej społeczności, to ja nie wiem co nim jest.

Na gifie macie Ozdobnika lirogłowego (Lophorina superba) z rodziny cudowronków, którego chyba nie było w tym dokumencie, ale też jest śmieszny.

Ogólnie, już tak bez heheszków, cudowronki to fascynująca rodzina, w której do tej pory naukowcy odkrywają nowe gatunki i podgatunki. W sumie jakbym umiała tutaj zaciekawić ludzi, to bym specjalny tag na ich temat założyła. Poniżej wrzucam filmik na ten temat z 2018 roku. Pokazuje on nowy gatunek, łudząco podobny do naszego zawodnika, ale jednak wykazujący pewne różnice w tańcu i wyglądzie. Miłego show:
https://www.youtube.com/watch?v=XWjx6oSgC4M

#heheszki #spermiarzalert #ciekawostki #zwierzaczki #zwierzeta #cudowronki
Pobierz ZOOlogiczna - Ostatnio trafiłam na Netfliksową produkcję pt. „Tańcząc z ptakami” i sz...
źródło: comment_1593006960SARHh2qUFf65htiZvRW2n7.gif
  • 5