Wpis z mikrobloga

Jest takie miejsce, gdzie na plaży zamiast muszelek można znaleźć historyczne ciekawostki. Takie jak ta butelka po 7 Up z lat czterdziestych/pięćdziesiątych.

Jedna zwykła butelka, a ile treści się w niej kryje! Patrząc na jej ciemnozielone szkło, można się dowiedzieć, że...
- wbrew obiegowej opinii, 7 Up jest znacznie starszy niż Sprite - dwa dni temu obchodził swoje 91 urodziny;
- dawny amerykański design jest ponadczasowy;
- twoje śmieci mogą nie rozłożyć się przez kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset następnych pokoleń.

O miejscu, w którym na brzeg wyrzucane są pamiątki "z epoki", piszę tutaj. Jeśli Cię zainteresuje, to weź wykop :)

#podrozefilipa -> mój tag
#usa #nowyjork #podroze #podrozujzwykopem #ekologia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #swiat #gruparatowaniapoziomu #poszukiwacze
Pobierz ff_91 - Jest takie miejsce, gdzie na plaży zamiast muszelek można znaleźć historyczne...
źródło: comment_1593017317Ivw7KmF4Jh14imUWiuDqmA.jpg
  • 5
@elf_pszeniczny: tak mi się wydaje, farba na szkle.
No wiesz, nie mam pewności, że to przeleżało 70 lat, ale na logikę: dzisiaj nikt by tego nie wyrzucił, takie rzeczy się zbiera ;) A zatoka, co opisuję w artykule, właśnie takie śmieci przyjmowała już od XIX wieku.