Wpis z mikrobloga

Chciałbym wyposażyć 20 aut w #gps
Znalazłem już nawet ciekawe urządzenie w dobrej cenie i niezłej funkcjonalności.
Chciałbym żeby to działało zarówno na aplikacji w telefonie, ale również żeby w biurze mógł być 1 monitor z mapą Polski i żebym widział wszystkie auta na raz. Wiem, że potrzebuje postawić serwer, ale nigdy tego nie robiłem. Jak to zrobić żeby działały wszystkie na jednym? Co kupić? #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #monitoring
  • 4
@Mirek_z_Mirkowa: no a możesz modyfikować oprogramowanie? Jak chcesz się bawić, to w sieci masa rozwiązań jest dla elektroników. Moduł GSM plus mikrokontroler i moduł GPS - robisz co chcesz. Jednak wiele taniej ci to nie wyjdzie za sprzęt.
@Mirek_z_Mirkowa: Hej, nie wiem czy nie za późnio, ale...
Z tego co piszesz, to tutaj sprzedawca oferuje już jakiś serwer - więc raczej go już nie potrzebujesz. Niemniej, jeżeli chciałbyś to mieć u siebie na jakimś dedyku, to serwer będzie najmniejszym problemem - potrzebujesz jeszcze aplikacji, która obsłuży Ci całość.
O ile dobrze pamiętam, tutaj nie będziesz w stanie uruchomić wszystkich lokalizatorów na jednym koncie - takie ograniczenie. Sama aplikacja, też