Wpis z mikrobloga

#polityka #cejrowski #konfederacja
Jeśli ktoś nie wie - nie jestem zwolennikiem Konfederacji, ani też Lewicy. Żadnej skrajnej siły nie popieram, ale trafiłem na taki wywiad, oglądając różnych kandydatów przed wyborami. Możecie Bosaka i Konfy nie lubić, sam nie jestem ich fanem, ale trzeba powiedzieć, że wypowiada się bardzo logicznie, konsekwentnie, jest taki (w taki pozytywny sposób) wyrachowany. Wie jak się gra w politykę. Ale to nie o nim. Po prostu postać Bosaka mocno kontrastuje z cymbalstwem jakie reprezentuje Cejrowski. Że to jest szur, który już odleciał i coś tam #!$%@? to wiadomo. Od dawna upraszczał wszystko do granic możliwości i z jego wypowiedzi wynikało, że gdyby to on był prezydentem to by zrobił myk myk, tutaj cyk i załatwione, bułka z masłem. To strasznie wkurza w postaci Wojtka, bo jak oglądałem tego wywiadu to miałem wrażenie jakby Bosak gadał z dzieckiem. Wojtkowi, zupełnie jak dziesięciolatkowi, wydaje się, że wszystko się bardzo prosto da zrobić i wszystko da się wytłumaczyć na tak zwany chłopski rozum. No i co dodatkowo denerwuje to fanatyzm. Z tym swoim programem politycznym, który Wojtek wpycha między wypowiedzi Bosaka wylewa się fanatyzm. Przykład - Wojciu zerwałby wszelkie stosunki z Rosją. Bosak go uspokaja, tłumaczy mu jak dziecku, że to polityka i trzeba policzyć plusy i minusy, zyski i straty i wtedy być może wprowadzać pewne zmiany, korekty w sytuacji obecnej. Z tego wnioskuję, że Wojtek jest fanatykiem. Bo on nie kalkuluje, nie analizuje, tylko dla niego Rosja jest apriori zła.

Długo myślałem nad tym i powtarzałem - "kurczę programy podróżnicze robił fajne, Wojciu jest spoko jak nie otworzy buzi kiedy pytają o politykę". Tak myślałem. I nadal uważam, że wiele z jego programów i książek jest naprawdę fajną lekką literaturą, którą można sobie poczytać będąc fanem przygód po egzotycznych krainach. Nie jest to literatura naukowa, ale po prostu książka podróżnicza napisany wyjątkowo przystępnym językiem. Niestety niedawno sięgnąłem po kilka starych odcinków Boso przez Świat, wszakże uważam, że swoje poglądy trzeba nieustannie weryfikować i powiedzieć "sprawdzam". I wtedy moje dzieciństwo zostało zniszczone xD, teraz jako stary chłop zobaczyłem, że buractwo Wojtka ujawniało się momentami w jego podróżach. Może byłem zbyt mały/młody żeby to spostrzec, może teraz mamy już dzięki jutubowi większą wiedzę na temat Wojtka i dlatego łatwiej mi ocenić - sam nie wiem. Ale już w tych programach pomiędzy family friendly contentem, miłymi opowieściami o podróżach i takim popularnonaukowym bajaniem o historii i antropologii zdarzało się Wojtkowi traktować narody, które odwiedzał jak cham.

Zapraszam do dyskusji. Co myślicie o tej jakże ciekawej postaci?
W.....e - #polityka #cejrowski #konfederacja 
Jeśli ktoś nie wie - nie jestem zwolen...
  • 14
@WedrowiecAtte: Jego prezencja i retoryka jest dobra, ale co z tego jeśli poglądy debilne, oparte na konserwatywnych uprzedzeniach? Z resztą jak można zagłosować na kogoś kto w ugrupowaniu ma Brauna, Godek, Korwina i innych szurów? Ci ludzie to wstyd dla każdego mającego odrobinę rozumu i logiki. Zaraz się jakiś obrońca odezwie, który jeszcze się nie nauczył, że świat nie jest taki czarnobiały jak przedstawia ich logika.
@WedrowiecAtte: To co mi w Bosaku nie pasuje to to, że się chłop nie potrafi albo nie chce ani na chwilę wyluzować. Cały czas spięty i mówi tym samym wyuczonym od lat językiem dyplomatycznym. Jego przemówienia też jakieś porywające nie są. Ale przynajmniej jest w tym szczery i nikogo nie udaje.
A Cejrowski to prosty człowiek nienadający się do polityki i zapatrzony w mocarstwowość USA. Mówi często rozsądnie ale potrafi odlecieć.
@WedrowiecAtte: No zgadzam się z Tobą, Cejrowski ma gadane, aczkolwiek jego programy podróżnicze z tego co wiem są raczej słabe merytorycznie, był odcinek z Teksasu i pamiętam, że ktoś na wykopie punktował wszystkie debilizmy i nieprawdy z tego odcinka. No i jest szurem, co sprawia, że nie warto brać jakichkolwiek jego opinii na poważnie.
@WedrowiecAtte: no i masz racje tez zwrocilem uwage ze pewne rzeczy za bardzo upraszcza pewnie dlatego ze jest zwolennikiem prostych rozwiazan. ten program ma trafic tez do widza nie interesujacego sie polityka dlatego Cejrowski sprawial wrazenie laika ktory sie nie zna choc wiadomo ze to nie prawda ;)
ochłoń, bo nie powiedziałem, że na niego zagłosuję. Zaznaczyłem wręcz, że jestem daleki od takich poglądów. Po prostu nie chcę być bezmyślnym pajacem i postanowiłem obejrzeć parę wywiadów z każdym z kandydatów jak świadomy obywatel.

@WedrowiecAtte nie no, jeśli o to chodzi to akurat bez większych emocji to pisze
@gruza1: no właśnie mi to troszkę zrujnowało dzieciństwo, bo doszedłem do jednego wniosku. Mianowicie:
Cejrowski sprawia wrażenie człowieka, który jedzie do tych miejsc z odgórnym założeniem. On tam nie weryfikuje, tylko mówi to, co już myślał o tym miejscu wcześniej.
@WedrowiecAtte: przy czym wydaje mi sie cejrowski coraz bardziej pograza sie w otchlani swojego umyslu, podobnie jak Kolonko. jesli mnie pamiec nie myli to pare lat temu pojedyncze wypowiedzi Cejrowskiego ladowaly z plomieniem na glownej, podobnie jak slynnego dziennikarza z USA. dzis natomiast jesli tak to juz bardziej w przesmiewczej formie
@gruza1: to prawda, lata prania mózgu antynaukowymi teoriami robią swoje. Ja tak jak ty, oglądając to, pomyślałem o Kolonce. Dawniej po prostu rzucił kilka kontrowersyjnych tez, dzisiaj szur kompletny. To samo dzieje się u Cejrowskiego.