Wpis z mikrobloga

@snusmumriken1971: A jesteś pewien, że twoje urządzenie mobilne jest w stanie z taką prędkością obsłużyć transfery w twojej sieci WiFi? W sieci WiFi, która sama może nie przesyłać danych z taką prędkością do urządzeń? W sieci, w której aktualnie z internetu mogą korzystać inne urządzenia i obciążać łącze? Skąd mamy wiedzieć czy problem rzeczywiście jest u dostawcy, a nie u ciebie? Nawet nie znamy topologii twojej domowej sieci, nie wiemy w
@zaorany: Dokładnie.
Ja na przykład przez przypadek kupiłem sobie odbiornik wifi do pc i nie sprawdziłem, że nie obsługuje pasma 5 GHz i prędkość jaką obsługuje jest mniejsza niż szybkość mojego internetu. Jak się jest roztrzepanym, to się płaci dwa razy. ¯\_(ツ)_/¯
@mister_pink: U mnie również, mam 250Mb/s i jest średnio na kablu 230Mb/s, a mam dość stary komputer z routerem na DDWRT (WDR4300). Jedynie na telefonie wyciągnę maks. 40Mb/s bo staruśki Chińczyk ( ͡º ͜ʖ͡º) ale kompletnie nie przeszkadza to w jego użytkowaniu.

#upc ma, jak dla mnie, tylko jedną wadę - niski upload. Często korzystam z OpenVPNa w pracy i jednak te 20Mb/s potrafi mocno przycinać