Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Ukończyłem przed chwilą Observation i mam mocno mieszane uczucia względem tej gry. Portale branżowe jak IGN, Game Informer, PC World jednogłośnie wystawiły tej grze ocenę 9 - z pewnością na wyrost (po ostatnich doniesieniach z IGN i ich "dbaniem o dobre relacje" z Sony, tutaj chyba ewidentnie zadbano o Epic Games Store).

Gre polecam każdemu kto lubi stacje kosmiczne, bo stacja w której się znajdujemy jest świetna. Nie jest to konstrukcja jak w Alien Isolation gdzie stacja kosmiczna jest ogromna, tutaj mamy do czynienia z czymś bardzo współczesnym na wzór ISS co dało by się zbudować obecnie.
W grze nie wciecalmy się w żadną postać. Przejmujemy kontrolę nad SAM - jest to sztuczna inteligencja która zarządza działaniem stacji. Do swojej dyspozycji mamy kamery którymi sterujemy i przejmujemy kontrolę nad różnymi elementami bazy (na ogół rozwiązując raczej niezbyt skomplikowane zagadki) i drona którym możemy w miarę sprawnie poruszać się po wnętrzu bazy ale przyjdzie nam też wyjść na zewnątrz. Gameplay jest bardzo powolny, wręcz ślamazarny. Nie ma tu też żadnych przeciwników.
Ciężko mi napisać cokolwiek o fabule tej gry bo ta jest taka sobie. Niby coś tam się spaja w jakąś całość ale niczego nie wyjaśnia i niezbyt ma to jakikolwiek sens. Koniec gry zapowiada że historia ma być kontynuowana, chociaż pojęcia nie mam i ciężko mi sobie to wyobrazić jak to ma wyglądać. Samą historię można było zrobić lepiej gdyby gra była większa, a przy tym rozmiarze gry który jest obecnie (3-5 godzin aby ukończyć) i niewielkich możliwościach interakcji to po prostu nie było możliwe. To tak jakby Odyseje Kosmiczną próbować przenieść do książeczki dla przedszkolaków, to nie ma prawa się udać. Tym bardziej dziwią mnie te oceny 9/10

Jedynymi osobami którym polecam ten tytuł są osoby lubiące klimaty eksploracji kosmosu bo stacja kosmiczna w grze jest naprawdę bardzo ciekawa. Zagadki jakie rozwiązujemy są proste, raczej ciężko tu utknąć.
Gra w szerokim wyborze dostępnych języków nie jest dostępna po polsku i to może być spory problem dla nieznających języków bo nie wiem czy uda się przejść wtedy grę bez poradników/gameplayu na yt.
Przejście gry bez zaglądania w poradniki osiągnięć dało mi 700/1000 GS i zajęło około 4 godziny grając bez żadnego pośpiechu.
Raczej średniak 7/10, gra tylko dla fanów stacji kosmicznych.

#xboxone #gamepass
Pobierz sodomek - Ukończyłem przed chwilą Observation i mam mocno mieszane uczucia względem t...
źródło: comment_159328762845gMehCFPFuY9jTBgCSIm2.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sodomek: Gra mnie mocno zaciekawiła, aczkolwiek grałem na mocnej bombie (po 8 browarkach) i po godzinie, kiedy dotarłem do chińskiej części stacji, niemalże usnąłem. Na pewno wrócę, już na trzeźwo, bo klimat pomimo (jak już napisałeś) ślamazarnego tempa, jest przedni i mocno wciągający.
Martwi mnie tylko to, że wg Twoich slow, fabuła jest słabo rozwinięta/wyjaśniona. Nie powiem, liczyłem na to, że główny motyw intrygować będzie mnie do końca gry. No nic,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yeboy: tak jak piszesz, stacja kosmiczna jest bardzo fajnie zbudowana (zastanawia tylko brak kibla xD)
Co do fabuły to celowo nie brałem się za jej opisywanie. Sam pomysł jest ok chociaż nie jest odkrywczy bo to już było, tak zakończenie jest zrobione po najmniejszej linii oporu. Może jak wyjdzie kontynuacja to całość nabierze jakieś barwy. Mimo wszystko warto przejść, chociażby dla samej stacji kosmicznej. Jak ukończysz to daj znać jak wrażenia.