Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jakieś przepisy na dania które mogę strzelić w jeden dzień żeby mieć na cały tydzień? Myślę o gotowaniu wszystkiego w sobotę, mrożeniu/przechowywaniu w lodówce i ewentualnie odgrzewaniu każdego dnia.

Mieszkam sam i zaczyna mnie denerować fastfood, podjadanie słodyczy żeby się zapchać i ciągła niechęć do śniadań( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gotowanie #dieta

Zapytałbym @Hannahalla ale do niej to pewnie trzeba się umówić na konsultacje i najbliższe terminy jak w NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@5MinutWolnosci: za studenta robiłem sobie w dużym garze 2 kilo makaronu, 1 kilo piersi z kurczaka i sos oraz tarty ser żółty dla zabicia smaku po tygodniu. Idealne danie jednogarnkowe, wymaga tylko dużej lodówki, żeby taki garnek zmieścić.
@5MinutWolnosci: lasagne. Dobrze się mrozi.
Zupy możesz zawekować w słoikach, tak jak gulasze i inne cuda (do których na szybkości sobie ugotujesz kaszę jęczmienną czy gryczaną, ryż, albo nawet ziemniaki czy talarki z pieca).
Sosy pomidorowe / a'la chińskie to dobry motyw, robisz w sezonie na pomidory, rok przestoją, ściągasz jak łowicz z półki ze sklepu.