Wpis z mikrobloga

Mirki, się #!$%@?ło.
Pierwszy raz zostałem zmuszony do podróży pociągiem IC. Nie miałem czasu kupić biletu przez neta, a na stacji której wsiadalem nie było kasy...
A więc wsiadam do pociągu pierwszymi drzwiami (nie widziałem konduktora) i czekam kulturalnie. Widzę przez drzwi, że konduktor idzie więc czekam dalej (nie przejechaliśmy nawet do następnej stacji, dosłownie 3 minuty odkąd wsiadłem do pociągu) . Konduktorka do mnie podchodzi, mówię dzień dobry, poproszę bilet z.. Do.. Wiedziałem że bilet na drugą klasę 4dyszki około.
A konduktorka do mnie że 170 złotych bo jade bez biletu #!$%@? XDDDD
Zgniłem, chwile próbowałem tłumaczyć, a ta pani twardo. No i #!$%@? zapłaciłem. Ale powiedzcie mi czy mogę to gdzieś zgłosić żeby mi oddali czy jestem frajer i się dałem wyruchac na hajs. Dzięki
Wołam @Shishu
#pkp #pkpintercity ##!$%@? #oszukujo
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@qManieq: najpierw, zanim jeszcze wsiądziesz, jeśli nie masz biletu w obecnej sytuacji przewozu podróżnych w ilości 100% miejsc siedzących w składzie, należy znaleźć konduktora i zapytać się czy podróż jest możliwa, czy jest miejsce. Wtedy konduktor wie, że wsiadasz na stacji (W tym przypadku bez czynnej kasy) i ma Ci wystawić normalny bilet bez opłaty dodatkowej.
@Pociongowy: pociag nie byl pełny. Ja niewidzialem konfuktora na stacji (nie wiedzialem w ktorym miejscu go szukac) wiec czekalem przy pierwszych drzwiach. Z racji obecnej sytuacji nie chcialem sobie robic nie potrzebnych wycieczek po pociagu
@qManieq: Nie wiem jak IC ale ja w normalnym to prawie zjebke dostalem bo wsiadlem po jednej stronie a ze konduktora nie bylo to zrobilem se wycieczke na druga strone pociagu. A konduktor do mnie "panie trza bylo usiasc i czekac to bym przyszedl" :PP
IMHO trafiles na zakompleksiona typiare ktora:
a) chciala pokazac kto tu rzadzi
lub
b) chciala se dorobic do premii
lub
c) a+b
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qManieq: no mam teraz chwilę - zgodnie z tymi tymczasowymi przepisami powinieneś zgłosić się przed wejściem do pociągu, bo tak mówi regulamin więc mogła i hajsu nie oddadzą na 99,99%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qManieq: od czerwca w pociągach Intercity jak nie masz biletu to na peronie masz zaczepić konduktora i powiedzieć że chcesz bilet. Ten mówi wsiadać albo nie bo teraz nie ma czegoś takiego jak bilet bez miejscówki. Jak nie da się wystawić bilety z miejscówka na całą trasę to nie jedziesz. Jak tak nie zrobisz to jesteś traktowany jako gapowicz. Wątpliwe że kasę odzyskać. Wszystko było według regulaminu. Ale próbuj. To nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qManieq: tylko grzecznie że nie wiedziałeś i że w drodze wyjątku mogliby anulować. Jak z mordą wyskoczysz to pewnie regulaminowo odpiszą. A tak może na litość przejdzie, że informacji nie było na stacji, albo że nie słyszałeś xD W ostateczności jak będzie odmowa to masz prawo odwołać się od tego do państwowego urzędu - Urzędu Transportu Kolejowego.