Wpis z mikrobloga

Znacie ten #!$%@?, kiedy nie wiecie czy obejrzeć ulubiony serial czy pograć w grę, a może poczytać książkę?

A kończy się w końcu na tym, że siedzicie na kompie, w międzyczasie oglądacie serial i tak naprawdę niczego do końca nie ogarniacie? No, to jest multitasking i to nie działa...

Trochę więcej o multitaskingu napisałem tutaj - bardziej o wielozadaniowości w pracy

#rozwojosobisty #blog #ciekawostki #pracbaza #marnujeczas - czarnolista jak coś
Pobierz Raziel92 - Znacie ten #!$%@?, kiedy nie wiecie czy obejrzeć ulubiony serial czy pogra...
źródło: comment_1593534894forJLeehlqm37bDo2zWRoc.jpg
  • 6
@Raziel92 a tam nie działa. Zawsze sie uczylam biochemii ogladajac CSI i nie dosc ze egzaminy zdalam i byłam na bieżąco z fabułą to jeszcze po 4 latach wiele pamietam. Z jednego i z drugiego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raziel92: taki trochę artykuł o wszystkim i o niczym. Aż zdziwiony jestem, że można się tak naprodukować w temacie podzielności uwagi i ubrać w jakże modne słowo "multitasking" xD

Pracuję na dwóch maszynach CNC jednocześnie, także na nocach. Szybko ustawiam detal, dobieram narzędzia, piszę albo puszczam program, idę do drugiej i robię to samo, jednocześnie nasł#!$%@?ę czy na pierwszej wszystko idzie jak należy, czy nie trzeba zmienić narzędzia itd. W międzyczasie
@kt13: pozazdrościć tylko :D
@zaorany: Oczywiście udałoby się to rozpisać w mniejszej ilości tekstu, ale jeśli blog ma być widoczny, trzeba też się dostosować do zasad SEO, czego absolutnie nie ukrywam. Sprawia to czasami wrażenie wydłużonego tekstu i powielania treści.
@TheySeeMeBowlin: Zgadzam się, ale czasami jak patrzę na kogoś kto siedzi w telefonie i "ogląda" film to aż się wkurzam :D
@Raziel92: to wszystko dlatego, że CSI ma mało zajmującą fabułę. Jakbym oglądała jakiś dobry film w kryminalnym wątkiem, to pewnie wyłączyłabym się na drugie. Ważne by do głównego zajęcia dobierać te poboczne, albo robić na raz dwie rzeczy nie wymagające 100% skupienia. Np. ostatnio słuchalam serialu i zerkałam na ekran klepiąc dane na kompie, bo interesowało mnie jak sie skończy drugi sezon, amiałam automatyczną robotę do wykonania.
@kt13: O właśnie to, niektóre rzeczy się da, ale jak coś musi być zrobione dobrze i wiele rzeczy wymaga dużej uwagi to lepiej nie zabierać się za kilka rzeczy naraz ;)