Wpis z mikrobloga

Rok temu wyspa Krk, w tym roku prawdopodobnie wyspa Pag, na temat której nie wiem absolutnie nic. Dorwiemy tam jakieś piaszczyste plaże? Czy znajdziemy tam miejsca do pieszych wędrówek no i zwiedzania zabytków? Jeżeli nie Pag, to co innego wybrać w okolicach Zadaru? Zależy nam bardziej na wypoczynku&zwiedzaniu. Raczej odrzucamy imprezy i bogate życie nocne na mieście.
#chorwacja #wakacje
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RwandyjskiFront: o piaszczyste trudno chociaż jedną znam w miejscowości Povljana.

Sama wyspa świetna i warta odwiedzenia. Ja obecnie 3 raz tutaj.

Na piesz wędrówki bym się nie nastawiał że względu na upały

Miejsc wartych zobaczenia na wyspie jest trochę. Polecam stare gaje oliwne na północnym skraju wyspy.
@xza: na Krk? Ceny są duże, ale czy większe niż w reszcie Chorwacji to musi się wypowiedzieć ktoś inny. Ja zatrzymałem się w miejsce Krk, dużo sklepów ale też piękne stare miasto i przepiękne plaże z niebieskimi flagami. Niestety kamieniste ale za to schowane i bez fal. Najbliższa piaszczysta plaża jest w miejscowości Baška, jest to wielki kurort z bardzo długa plaża, mimo że ładnie to czułem się jak nad Bałtykiem.
@szkarlatny_leon: jest opuszczony hotel #urbex w którym podobno rezydowaly największe sławy socjalistycznej polityki i nie tylko. Jest klasztor na wyspie w środku wyspy, na który osobno trzeba podpłynąć statkiem. Zabytków jest dużo szczególnie w miejscowości krk o! Na wyspie jest zmienny krajobraz. Bliżej Baški jest lekko górzyście z fajnymi widokami. Tak na prawdę każda miejscowość na wyspie jest warta zobaczenia. My byliśmy wszędzie i w kazdej miejscowości znaleźliśmy coś dla siebie.