Wpis z mikrobloga

Mireczki po ponad dwóch latach pracy z zawodzie (inżynier mechanik) coraz częściej myślę o zmianie branży na IT. I tutaj potrzebuję Waszej rady, od czego zacząć w technikum informatycznym miałem styczność z C++ oraz C# (ten jakoś bardziej wolałem). Jednak od tego czasu minęło kilka lat i nie pamiętam prawie nic. Potrzebuję wskazówek od jakiego języka znacząc i skąd czerpać wiedzę.
Znajomy polecił mi naukę Angulara i podesłał kanał na YT. Dodatkowo do C# książkę Visual C# dal zupełnie początkujących Owoce programowania.
#programowanie #naukaprogramowania #pytaniedoeksperta
  • 11
@kam966: w ogóle próbowaliście coś samemu zrobić, czy to taki impuls, że piniendzy nie dajo po mechaniku, a po infie bananowi chodzą?

Nauczenie sie języka to 2 dni, natomiast programowania trochę więcej.

Spróbuj postawić pusty projekt np w React https://create-react-app.dev/docs/getting-started/ czy rozumiesz komendy, które są uruchamiane?

Czy potrafisz korzystać z gita? Jeśli nie, to sprawdź czy nauka jest dla Ciebie miła i szybko idzie.

Spróbuj zrobić jakiś prosty projekt np ToDo
w technikum informatycznym miałem styczność z C++ oraz C# (ten jakoś bardziej wolałem). Jednak od tego czasu minęło kilka lat i nie pamiętam prawie nic


@kam966: nie przejmuj się - i tak nic nie umiałeś jeśli wiedzę miałeś z technikum informatycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potrzebuję wskazówek od jakiego języka znacząc i skąd czerpać wiedzę.

Najpierw zdecyduj co chcesz robić. Gry? Strony? Aplikacje desktopowe? Przeglądarkowe? AI?
@kam966: Jak chcesz się nauczyć programowania to cs50 od Harvard na edx. Podstawy informatyki i programowania solidnie wyłożone. Przejdziesz ten kurs i będziesz miał solidne podstawy i mniej więcej orientacje w całym świecie programowania.
@Fanatyk_Wedkarstwa: Najpierw chciałbym sprawdzić czy faktycznie mi to się spodoba i czy będę chciał pogłębiać w dalszym ciągu wiedzę w tym temacie.
@passage: Nie ukrywam, że jednym z powodów są finanse. Ale również możliwości rozwoju w Polsce czy nawet głupia praca zdalna, która w obecnym zawodzie nie jest możliwa. Dzięki za inne wskazówki :)
@darck obecnie pracuje jako inżynier procesu w branży automotive. Dodatków jak jest potrzeba to na zakładzie konstruuje oprzyrządowanie do przeróbki plastycznej (nic skomplikowanego). Zarobki ok. 3.5k
@kam966: najlepiej jakbyś miał znajomego ze startupem, który by cię zaczepił do pierwszej pracy, gdzie przez 1 - 2 lata zdobyłbyś pierwsze doświadczenie pod okiem zawodowego programisty. Potem byłoby z górki jeśli nie będzie kryzysu w branży i będziesz ogarnięty.