Wpis z mikrobloga

mirki pomocy, mam ubuntu 18.04.4 LTS i zainstalować chciałem środowisko graficzne ale gdy wpiszę w konsoli > service lightdm start to mam błąd job for lightdm.service failed because the control process exited with error code. Jak to naprawić? xD

#linux #ubuntu
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shemmhazai: może jeszcze raz zainstaluj gui? Tak dla pewności
Odśwież paczki
sudo apt update && sudo apt upgrade
Zainstaluj gui
sudo apt-get install ubuntu-gnome-desktop
Odpal
sudo service lightdm start
@Shemmhazai:
journalctl -xe -u lightdm

Ale jeszcze masz logi generowane przez daemona w katalogu /var/log/lightdm/:

By tam zajrzeć musisz mieć uprawnienia roota:

sudo cat /var/log/lightdm/lightdm.log

Są też tam logi xorga.

Pytanie jest co dokładnie robiłeś, jakie środowisko instalowałeś. Jakie GPU itp? Możesz podesłać tu logi.

@pyroxar: Doradzasz instalację gnome ale uruchamiasz lightdm... I jeszcze podesłałeś wiki, które nie było aktualizowane ponad 10 lat...
@Shemmhazai:
Tak z ciekawości zapytam. Skoro się uczysz, to dlaczego nie zainstalowałeś sobie systemu od razu ze środowiskiem graficznym?

Zrobiłeś tak w ramach nauki?

A co do samego probemu, to jeżeli jeszcze nie formatujesz dysku i nie stawiasz Windowsa, to podrzuć logi o których wspominal @Kryspin013
mam to na vpsie homecloud.pl i nie mam możliwości instalacji systemu od razu ze środowiskiem graficznym, a co do logów:


@Shemmhazai: czekaj. A ty masz tam w ogóle jakiś dostęp do panelu z ekranem albo coś? Może ten serwer nie ma żadnej karty graficznej nawet emulowanej?

Napisz co dokładnie chcesz osiągnąć.

I btw usuń komentarz bo widać ip'iki publiczne.