Wpis z mikrobloga

#piwo #piwowarstwo #belgia #holandia #niemcy

Murki nietypowa prośba - szukam browaru/pokalu. Miałem taki ładny, lubiłem skurczybyka bardzo i jakiś barbarzyńca mi go zbił i nie powiedział (,)

Szkic profesjonalny, poglądowy. Zakładam kraje z tagów, bo udało mi się go kupić w second-handzie gdzie mają meble z tamtych rejonów ale był nowy. Cienkie szkło, bardzo przejrzyste, coś jak linia Crystal z Krosna. Wielkość ok 500ml, piwo wchodziło całe. Nietypowy bo spłaszczony względem tradycyjnej koniakówki, nóżka nie była okrągła tylko bodajże 8-ścienna z też chyba ośmiokątem na wypuście jak narysowany. Sama noga też wyższa niż w koniakówce ale mniejsza niż w kielichu do wina o tej pojemności. Jedno logo delikatnym grawerem, okrągłe i tyle pamiętam na 100%. Na zdjęciu bym poznał od razu.

Bardzo mi zależy na znalezieniu, więc odesłanie do innych grup też będzie pomocne.
Pobierz
źródło: comment_1593803075hIZgUV9ON9puAV8iYZn5Gz.jpg
  • 14
Corsendonk Chimey


@paradoksik: @wacek_1984: @wacek_1984: Dzięki, już przynajmniej wiem co to za szkło. Trochę podobny kształtem do tego, ale nie był prosty pod koniec tylko też pod kątem jakiś 15-20 stopi.
EDIT: Dobra, bardziej niż tutaj i niższy, pewnie szerszy ogólnie jeśli mają tę samą pojemność.
@tluczek_do_kartofli: Niestety nie, prędzej jak opisałem wyżej.
Pobierz
źródło: comment_1593804672sSB0NCf5BqWK9mPGK8xP5a.jpg