Wpis z mikrobloga

Kupiłem bananowca, który zaczął bardzo szybko rosnąć i już w momencie kupna miał korzenie poza doniczką. Powinienem go przesadzić? Wokół głównej rośliny która ma ok. 50cm w doniczce są też małe roślinki (4) którą równiez bardzo szybko rosną
#ogrodnictwo #rosliny #kwiaty
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chojrack: ja trzymam w doniczkach 15l, można zakopac z doniczką a na jesieni wykopać i odciąć korzenie. Z bocznymi odpowiedzi odrostami warto zaczekać, aż będą miały chociaż jeden korzeń i wtedy odciąć od matki, dużo wody to podstawa. I wynosić z domu w czerwcu, bo ja wyniosłem w kwietniu i mi bananowiec 1,5 zdechł z zimna :/
@Chojrack: przesadź go do doniczki 50 litrów na początek, pozostałe odrosty do innych doniczek. Widziałem bananowca w Polsce co miał 4 metry, robi wrażenie.
Jak chcesz go wynosić na zewnątrz to aklimatyzuj go i zrób to tak jak ci pisze @Bart_Simpson: w czerwcu. Sam wyniosłem swoje roślinki w maju i czerwcu na balkon, a część do ogrodu do gruntu. Większość dostaje poparzeń od słońca i po pewnym czasie puszcza liście.
@Qullion dzięki xD byłbyś w stanie mi pomóc z określeniem tego typu po wysłaniu odpowiednich zdjęć? Czy musze oddzielić korzeń od bryły ziemi w doniczce żeby to zrobić?
@Chojrack: ale to necie masz jak to się rozrasta, jest palowy system i jeszcze jakieś tam, przytakich roślinkach warto coś wiedzieć.
Trzeba.dobrac albo wysoka doniczke albo płaską.
@Chojrack: ta doniczka ma jakieś 15 litrów. Ja bym się pokusił o więcej od razu. Mam figę i będę musiał w większą przesadzić. Teraz to pitaje poprzesadzałem do 15 litrowej.
Myślę, że za rok, może dwa będziesz musiał znowu przesadzać.