Wpis z mikrobloga

Miraski!
Znalazłem ostatnio u siebie w domu starą torbę ze skóry. Na pierwszy rzut oka jest to skóra licowa w kolorze ciemnego brązu. Problem jest taki, że:
- torba posiada przebarwienia,
- jej zapach jest trochę stęchły.

Co w takim przypadku mogę zrobić, aby przywrócić jej wygląd i usunąć zapach lekkiej stęchlizny?
Po przejrzeniu kilku stron w temacie, "regeneracja" opera się na wysprzątaniu środka torby, usunięciu przebarwień za pomocą spirytusu/octu/oleju lnianego czy rycynowego/chusteczek nawilżanych i zabezpieczeniu powierzchni za pomocą specyfiku (większość nie podaje czym dokładnie). Obawiam się, że przebarwienia może i usunę tymi sposobami, ale co z zapachem?
Czy ktoś może wykonywał taką regenerację? Jeżeli tak, to jakimi środkami czyściliście przebarwienia lub pozbywaliście się nieprzyjemnego zapachu? Czy taką torbę można prać? Pierwszy raz mam z tym do czynienia.

#modameska #modadamska #ubierajsiezwykopem
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FMK4: Na YouTube oglądam czasami filmiki z renowacji skórzanych rzeczy. I zazwyczaj są podane wszystkie produkty które są używane do tego. Może znajdziesz coś co Tobie pomoże. Albo oddać do renowacji torbę.