Wpis z mikrobloga

Obiecuje nigdy nie ufać nikomu kto nie jeździ szosą w sprawach trasy. Znalazłem parę opisów że ktoś śmigał nad morze z Warszawy zieloną7 i trasa nadaje się pod szosę. Prostuje: nie nadaje się nawet trochę. Około 200km to dziury, duże dziury, małe dziury i jeszcze raz dziury. Prędkość 15km/h aby nie uszkodzić roweru i wibracje od popękanego asfaltu. Chwilami pojawiał się fajny asfalt dający nadzieje na fajną jazdę jednak szybko pojawiały się dziury i czar pryskał.

Wycieczka i tak udana jednak następny długi dystans będzie lepszą trasą :)

Pierwsze #100km, #200km i #300km w tym roku.

#szosa #zielona7
mmichal - Obiecuje nigdy nie ufać nikomu kto nie jeździ szosą w sprawach trasy. Znala...

źródło: comment_1593968679EJKopxkiZOWyFXOIjSzs3n.jpg

Pobierz
  • 19
@bitcoincoiner: Było wiele miejsc gdzie była ścieżka asfaltowa wzdłuż drogi ale po wichurze parę dni temu było masę szyszek i gałęzi, więc slalom i liczenie na szczęście że nie rozwalisz sobie ryja na patyku czy szyszce.
@mmichal Znam po prostu tę trasę, bo przejechałem ją różnymi wariantami kilkaset razy motocyklem i samochodem. Rozrysuję ją w wujek chwili i podeślę Ci link do .gpx. Sam planuję ją zrobić w przyszły weekend, jak odbiorę swoją nową szosę, ale tylko ok. 260 km w okolice Iławy.
@mmichal Tu masz dobrą trasę dla szosy. https://we.tl/t-rK76pddpSC
Nie jestem tylko pewien jakości dróg między Nowym Dworem a Płońskiem i wjazdu do Gdańska od strony Tczewa. Plus w Dzierzgoniu na wjeździe jest 500 m kostki brukowej niestety, ale reszta trasy to w znakomitej większości dobry asfalt. Na trasie jest trochę całkiem wymagających podjazdów.
@mmichal: bardzo spokojnie. Dosłownie kilka km krajówką, ale z szerokim poboczem. Nie polecam trasy na niedziele niehandlowe, bo może być problem z zakupami po drodze.
@WuERA: teraz zaplanowałem 3 postoje na stacjach, co mniej więcej 80km, w nocy jadąc 80km jestem w stanie na 2ch dużych bidonach spokojnie dociągnąć. Batony w podsiodłówkę i można jechać :)