Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę rozmawiać z mechanikami.

Auto chłopaka stało ponad miesiąc pod domem i akumulator się rozładował. Na kable nie odpala, a ze akumulator stary to wydedukowalismy, że to już jego czas nadszedł. Nie chcę nam się odkręcać go i jeździć wymieniać i znowu montować. Więc dostałam misję, bo ja chwilowo to auto potrzebuje, zadzwonić do gościa, który oferuje wymianę z dojazdem. Zrobiłam sobie zdjęcie naklejki, żeby wiedzieć co to za akumulator, niestety, w pełnym słońcu wyszło niewyraźnie i najważniejszego nie było widać. Więc mówię Panu, że zejdę to na żywo przeczytać. I takie instrukcje dostałam:

- otworzy sobie pani drzwi kierowcy, po lewej pod kierownicą, obok drzwi będzie wajha, to pociągnąć aż odskoczy. Potem podejść do maski i stanąć przodem, wsunie pani palce i znajdzie metalowy dzyndzel, tym otworzyć maskę. Akumulator jest po prawej stronie, jak pani stoi przodem do auta. Na nim będzie naklejka, i przeczyta mi pani co tam jest napisane.

Czułam się jak upośledzona ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
#mechanik
  • 17
iło, standard.


@rudyba: O, nie, mansplaining. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jako mężczyzna właśnie lubię dostawać tego typu instrukcje. Czasami dojście do jakiegoś drobnego detalu samemu może zająć sporo czasu, a po co jeśli ktoś może nam od razu powiedzieć.

Raz naprawiałem odkurzacz, nie sprawdziłem instrukcji w necie, bo uznałem, że to musi być proste. Pokrywa była zamocowana na wiele śrubek, nie przyszło mi do głowy, że
Ja jako mężczyzna właśnie lubię dostawać tego typu instrukcje. Czasami dojście do jakiegoś drobnego detalu samemu może zająć sporo czasu, a po co jeśli ktoś może nam od razu powiedzieć.


@r4do5: i właśnie dlatego na forach samochodowych nie ma kobiet ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
chłop chłopu powie od a do z jak
@Pangia:
No to mamy chyba do czynienia z innymi chłopami, zresztą popatrz na elektrodę… U mnie zazwyczaj tak to wygląda:
-po co mówić wszystko, przecież to jest oczywiste
-można się było domyśleć
-można było przeczytać w książkach/instrukcji
-przespałeś ten temat w szkole, na pewno było powiedziane
-jak dojdziesz do tego samemu to się więcej nauczysz
xD

Rady amatorów z Internetu często są po prostu złe.
@Pangia: Albo pomaganie mojemu staremu. Nikt nie wie co on chce zrobić, nic nie potrafi wytłumaczyć, na każdego się #!$%@?, że nie potrafi odgadnąć jego zamysłu. A na koniec każdy się puka w głowę jak bardzo niezgodnie ze sztuką daną rzecz zrobił mój stary i po co tak bardzo skomplikował sobie zadanie. xD
@Villemo18: mówiłam, ale bez reakcji :(

@Sznit3k: nie chce mi się odkręcać w upale, i jeździć, potem przykrecac, wolę zadzwonić i zapłacić 20 złotych dodatkowo i mieć zrobione.
Ale odbiedy nie byłby to problem bo w moim kiedyś sama wymieniałam.

@r4do5: wiesz, gdyby to było coś nowego to też lubię szczegółowe instrukcje. Ale raz, że Pan wiedział, że przed chwilą byłam zdjęcie zrobić, dwa, że otworzenie maski to jest
@rudyba: Nie w każdym samochodzie otwiera się tak samo. Nawet raz widziałem na tvn turbo jak prowadzący program miał problem z otworzeniem maski i w końcu otworzył właściciel.
@r4do5: no to rozumiem, ja widziałam filmik jak mechanicy sobie jaja robili z młodego, i nie mógł otworzyć, a maska otwierała się od strony szyby.
Tylko, że on wiedział, że już ją otwierałam, i myślał, że auto jest moje, bo tłumaczyć mi się nie chciało, że chłopaka. A w swoim to już chyba powinno się wiedzieć jak otworzyć.
@rudyba: Tak samo jak każdy właściciel powinien wiedzieć jak rutynowo kontrolować stan techniczny swojego samochodu (poziom oleju, płynu chłodzącego, jego wygląd itd.). A ilu właścicieli potrafi zrobić to prawidłowo?