Wpis z mikrobloga

R8 my setup

Do tego kilka części które już mam: gtx970, zasilacz 550w, kilka dysków HDD/SSD, chłodzenia Silentium Fera 3

PC pod granie na ekranie 4k, niekoniecznie w 4k, z dodatkowym ekranem 1680x1050 na scrollowanie fejsa w trakcie grańska. Eksplozji klatek się nie spodziewam, to dopiero jak wymienię grafikę po premierze rtx30x0. Bardziej chodzi mi o opinie współgrania RAMu procka i mobo.

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer
Pobierz A-K-G - R8 my setup

Do tego kilka części które już mam: gtx970, zasilacz 550w, kilka...
źródło: comment_15940471034KLvF6BqXucz1pTAB1APm2.jpg
  • 22
@frutson co niby daje x470/x570 przy R5 3600? Ostatnio procesor wymieniałem w 2012, zakładam że następny raz też będzie nie szybciej niż za 5 lat więc i tak zupełnie nowy chipset będę musiał kupować, kompatybilność z najnowszymi ryzenami mi nie potrzebna, a nie widzę żadnego sensownego ficzera wyżej wymienionych żeby dopłacać do 100% ceny mobo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@A-K-G: mam taki sam setup oprócz obudowy i patrioty mam 3600mhz cl17 (ale lecę na cl16 i tam reszta z kalkulatora) bardzo fajnie się sprawuje.
@frutson no ok, pci-e 4.0 robi różnicę jeżeli nowe GeForce będą z niego korzystać.
Na Ceneo nic tańszego niż 750 nie znalazłem, a to już wchodzenie w okolice ceny procesora. Ostatecznie wrzucę 3 stówy w kompatybilność której mogę nie potrzebować.
@oran jak działa skalowanie CL? Underclockujesz zegar żeby zmniejszyć CL? Ile MHz wychodzi przy zejściu do cl16?
Stockowy R5 3600 nie działa lepiej gdy częstotliwość na rdzeniu jest taka sama jak na pamięciach?
Pooglądam w każdym razie testy, 20 złotych różnicy a może warto
@A-K-G: nie no, jak Ci się podoba to najważniejsze, przy płycie w formacie ATX za szybą przynajmniej jakoś to wygląda, niektórzy wrzucają najtańsze płytki mini-ATX i oczywiście rozumiem że są tanie i w budżetowym zestawie się sprawdzają, ale w dużej obudowie z oknem to dziwnie wygląda ;)
Sam zawsze byłem zadowolony ze stosunku jakość/cena obudów od SilentiumPC, np w RG4T dużo fajnych zestawów złożyłem, ale rozumiem jeśli ktoś chce dołożyć do
jak działa skalowanie CL? Underclockujesz zegar żeby zmniejszyć CL? Ile MHz wychodzi przy zejściu do cl16?

Stockowy R5 3600 nie działa lepiej gdy częstotliwość na rdzeniu jest taka sama jak na pamięciach?

Pooglądam w każdym razie testy, 20 złotych różnicy a może warto


@A-K-G: nie underclockujesz RAMu bo wtedy na jedno wyjdzie ;) ale często pamięci można puścić na niższych opóźnieniach przy tym samym taktowaniu, są do tego wspomniane przez @
chodzi o tweakowanie Maxwell BIOS Tweaker? Póki co robiłem OC "normalnie", przez MSI Afterburner, ale może się pobawię, zapomniałem o tych modach.


@Odczuwam_Dysonans: Tak, tylko z rozsądkiem w razie czego. Trzeba poczytać i zrozumieć logikę samego edytora biosu, ale rezultaty mnie osobiscie zaskoczyły pozytywnie. Dodatkowo, wiatrak mozesz wyłączyć poniżej zadanej temperatury.
@latarnikpolityczny: no właśnie pamiętam jak parę lat temu śledziłem bodajże na PC-Labie jak ludzie modują Maxwelle stąd pamiętam nazwę programu, ale wyleciało mi to całkowicie z głowy mimo że dorwałem się do takiej karty. Póki co w sumie na wydajność nie narzekam, no ale chętnie w którymś momencie się pobawię :) dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@A-K-G: mam 3600 bo takie pamięci mam i nominalnie mają cl17, ta płyta ustawia na cl18 bo ma tam opcję takie do stabilności które trzeba wyłączyć najlepiej :) a na 3800 bodajze jest infinity fabric, woec wszystko powyżej tych 3800mhz Zmienia ratio i jest gorzej (czyli 4000mhz nie da ci więcej wydajności), więc się 'kreci' timingi