Wpis z mikrobloga

W czym jeździcie na #motocykle125 #motocykle po miesicie w czasie upałów? Mam motocyklową kurtkę uniwersalną na chłodniejsze i ciepłe dni, jednak w upały jazda w niej po mieście bez podpinek to dramat. Dziś po krótkiej wyprawie po mieście wróciłem zapocony i odwodniony :)
  • 14
Ja do Benelli BN125 mam kurtka+spodnie - Rebelhorn HIFLOW III, buty - Rebelhorn SCOUT AIR, rękawice - Alpinestars SP-2 v2 i kask - Scorpion EXO-1400 Carbon. Na temperatury nie narzekam, ale po następnej wypłacie zainwestuje w bielizne termoaktywną.
@grzech_u: Z mojego doświadczenia - na krótkie, miejskie wyjazdy, nie ma co się chrzanić w uzbrajanie grubym rynsztunkiem bo "nawet nie wiesz kiedy Ci ktoś wyjedzie i zedrzesz se skórę". Jak i tak mam ryzykować to wolę poczuć dobrą wentylację w podkoszulku, długich spodniach, rękawicach i wysokich butach.
@grzech_u: A pod kurtką co masz? Jeśli zwykły tshirt, to będziesz cały upocony. Ja w ten weekend pierwszy raz założyłem koszulkę termo i jest kosmiczna różnica. Pomimo dość wysokiej temperatury i długiego rękawa, było mi znacznie przyjemniej, niż w zwykłym tshircie.