Wpis z mikrobloga

Ostatnio przesłuchałem ciekawy wywiad odnośnie stoicyzmu przeprowadzony przez niezwykle obiektywną dziennikarkę, tj. Towarzyszkę Panienkę w którym to przedstawiono taki pogląd, że dzisiejsze społeczeństwa, ludzie w ogólności są uzależniani od doznawania emocji i kierowania się nimi.

Jednocześnie wszelka logika schodzi na plan dalszy, a liczy się tylko kierowanie się tak prostymi i w sumie łatwymi w spożyciu, wyłącznie chwilowymi odczuciami dzięki czemu łatwo wyzbyć się trudności myślenia obiektywnego, długofalowego, oraz poszanowania dla drugiej strony. Oprócz tego najłatwiej podzielać czyjeś emocje jak sądzę, a to znaczy, żeby szukać "zapalnika" dla "swoich". I doznawać ich niczym narkotyku, którego nie sposób porzucić. I pozostaje szukać kolejnego dilera. Najlepiej to jest w tłumie. Tak jak rozrzucano piguły podczas imprez rave. Tyle, że tam emocje były chociaż pozytywne. A to?

Dzisiaj zostało osiągnięte apogeum pogardy dla myślenia.
#debata #polska #stoicyzm #polityka #tragikomedia #spoleczenstwo #smuteg
Załączam dla chętnych bo chociaż materiał technicznie ciężki w odbiorze to liczy się treść, a tej nie brakuje.
denerwujesie - Ostatnio przesłuchałem ciekawy wywiad odnośnie stoicyzmu przeprowadzon...
  • 6
Oprócz tego najłatwiej podzielać czyjeś emocje jak sądzę, a to znaczy, żeby szukać "zapalnika" dla "swoich". I doznawać ich niczym narkotyku, którego nie sposób porzucić.


@denerwujesie:

spotkałem się ostatnio ze stwierdzeniem, że emocje których się doznaje w czasie kłótni, utarczek, czy awantur politycznych z przeciwnikami politycznymi (jeśli te sytuacje sporu są na tyle mocne że aż wywołują te emocje) że te emocje powodują przyjemny wyrzut dopaminy, jak to często w sytuacji
@spere: Znam przypadek (i pewnie każdy w swoim życiu znalazłby podobny) osoby, która spotyka się z inną tylko i wyłącznie w celu konfrontacji, kręcenia afer o nic niewarte sprawy, żeby tylko wzbudzić tej drugiej złość, a najlepiej przemoc fizyczną. Nie no ludzie są #!$%@? niestety. I tak udało mi się to w miarę sprawnie opisać.

W skrócie - szmula wbija do męża kręcić mu aferę z dupy, żeby tylko dostać #!$%@?,