Wpis z mikrobloga

Śmiejecie się z tych zwolenników Dudy, z tej publiczności na #debata, a smutna prawda jest taka, że tak wciąż wygląda #polska poza miastami 100+ tysięcy.

Niewykształceni, niezamożni, prości. Wszystkie show na Polsacie/TVP (twoja twarz..., sylwester, kabarety) są robione pod taką klientelę, ma być prosta(cka) rozrywka. Chłop się za babę przebrał. Połaszą się na każdy socjal. Posłuchają proboszcza, choćby we wsi hulały plotki, że gwałci ministrantów. Upolitycznienie sądów, zniszczona reputacja na świecie? Panie, mnie to gówno obchodzi. Tusk kradł, Duda dał. W czym problem?

#bekazpisu #polityka #patologiazewsi #tvpis #duda
  • 16
@Radek41: niestety takie to już są problemy demokracji, przecież u nas w kraju jawnie zdecydowana większość głosów została najnormalniej w świecie kupiona ¯\_(ツ)_/¯, przecież większość tych wyborców totalnie nie wie co PiS przez te wszystkie lata zrobił, co obniżył, co podważył, jakie inwestycje zrealizował, jakich nie zrealizował, nie wie totalnie nic, wie tylko tyle że DALI.
@KochanekAdmina: dla mnie to już robi obojętne kto wygra, może nawet lepiej jak Duda wygra i razem z PiSem zaczną zabierać to co dali, bo się kasa skończy, a tak to wszystko na nowego prezydenta zrzucą ¯\_(ツ)_/¯
@mroznykasztan: Może dlatego sponsorujesz, że miałeś lepsze warunki do osiągnięcia w życiu więcej, niż spora część ludzi z 'Polski B'?
Wydaje mi się, że postrzeganie tak dużych grup społecznych jako gorszych ludzi nie jest dobrym kierunkiem rozwoju własnej tożsamości. A przynajmniej dla człowieka, który potrafi zrozumieć rzeczywistość, w której żyje.
Na takich właśnie podziałach bazują partie polityczne, które nie chcą przekonać do siebie sensownością swojego programu, tylko zbudowanymi podziałami pomiędzy grupami
Może dlatego sponsorujesz, że miałeś lepsze warunki do osiągnięcia w życiu więcej, niż spora część ludzi z 'Polski B'?


@Francisco_dAnconia: Po części masz rację - mam lepsze warunki, ale także mam chęć i zaparcie, by je wykorzystać. Widzę wśród swojego otoczenia ludzi, którzy także mają takie same warunki jak ja i im się po prostu nie chce.
Wiesz, nie miałbym problemu z tym, że ich sponsoruje gdyby nie to, że to
@mroznykasztan: Oni głosują na kandydata, który im odpowiada. Ty głosujesz na takiego, który odpowiada Tobie. Tak wygląda demokracja. Dlatego moim zdaniem demokracja powinna ewoluować i powinniśmy odebrać prawa wyborcze osobom, które pobierają świadczenia socjalne od państwa i/lub samorządów. Zdaję sobie sprawę, jak radykalnie to brzmi, ale sądzę, że jest to rozsądne rozwiązanie, które przyniosłoby sporo dobrego.