Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś kto może już spotkał się z taką sytuacją. Podczas wakacji syn zatrzasnął się w pokoju w pensjonacie. Niestety drzwi nie udało się otworzyć. Właściciel wezwał ślusarza. Dostaliśmy rachunek. Jako, iż wykupiłam ubezpieczenie wraz z OC, to zgłosiłam szkodę. Dziś otrzymałam odmowę. Pani z generali twierdzi, że było to umyślne wyrządzenie szkody. Dla mnie, zniszczenie zamka w drzwiach, jest to następstwo nieumyślnego działania. Nie było innej możliwości, aby dostać się do pokoju. #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
  • 18
Drzwi otwierały się na klucz. Klucz został od środka. W stronę zamykania przekręcał się lekko, w stronę otwierania już było ciężko. Skoro zakupiłam ubezpieczenie z OC, sądziłam, że jeśli będą szkody, to właśnie z OC się je pokryje. Ale ubezpieczalnia mi odmówiła. Dlatego też pytam, czy słusznie. Gdyż wewnętrzny głos podpowiada mi, że to ja mam rację a nie generali.
@OrzechowyDzem: To już inna kwestia. Osoba, która to sprzedała, czy to agent, czy przedstawiciel firmy Generali, przeważnie ma gdzieś klienta, bo liczy się zysk firmy. Większość szkód jest rozstrzygana na niekorzyść klienta, kwota odszkodowań zaniżana, itd.
@asqzed: Przeczytałaś, co dokładnie i jakie szkody pokrywa polisa?
@OrzechowyDzem: Tak jest ważna, że kończy się wynajęciem firm trzecich, bo ubezpieczyciel robi wszystko, by ponieść najmniejszy koszt podczas wypłaty należnych świadczeń.

Osoba, która to sprzedała powinna doradzić jak się odwołać od odmowy pani z generali


Osoba, która to kupiła, powinna odwołać się od odmowy pani z Generali.
@asqzed: Ciężko określić. Firmy ubezpieczeniowe wypłacą kasę z OC jak jest wina po Twojej stronie. Nie wiem dlaczego w odpowiedzi masz, że wina umyślna. Pytanie czy dobrze została zgłoszona szkoda i ktoś czegoś nie przeistoczył ?

Przerobiłem już dużo szkód z OC i według mnie ciężko o winę Twojego syna. To, że zamek się zacinał przy otwieraniu i syn nie mógł go otworzyć to przecież nie jest jego wina. To po