Wpis z mikrobloga

Wszyscy tu piszą o starych babach i wieśniakach, a jakoś nikt nie zastanowił się dlaczego 35% wykształconych i 36% młodych zagłosowało na Dudę. Spróbuję odpowiedzieć. Ciągle piszecie o podwyższonych podatkach, ale prawda jest taka, że niektórym podatek obniżono. Na przykład 17% PIT. Ale jeszcze lepiej mają ludzie po zawodówkach - do 26 roku życia mają PIT 0%. Nie tak źle mają też posiadacze małych przedsiębiorstw: CIT 9% do 2 mln euro. Są też programiści na kontrakcie którzy korzystają z ulgi IPBOX i płacą 5% podatku.
Moja diagnoza jest taka, że PO zapomniała o tym, że trzeba przeciągnąć na swoją stronę tych, którzy coś od PiS-u dostali, a nie mówić, że planują zaorać wszystko czego się dodtykał karakan, bo to złooo. I teraz nagle Trzaskowski jest zaskoczony, że chyba nie część osób jest zadowolona z rządów PiSu i oni muszą to przeanalizować. Tak jakby przespali ostatnie 5 lat.

#wybory #polska #4konserwy #neuropa
  • 6
  • Odpowiedz
@AngusParvis: Ci 35% nie mają praktycznie znaczenia..ważne jest to by osłabić elektorat pisu wiejski, ten najgłupszy, najmniej wykształcony. Bo w innym wypadku nie ma szans na to by cokolwiek zdziałać.
  • Odpowiedz
@Mirrak: Nie, nie wyraził tej pogardy na żadnym wiecu - bo wszystkie wiece miał w miastach. Pogardę tą wyraził poprzez to, że nie miał tym ludziom nic do zaoferowania, nie rozmiawiał z nimi, ignorował ich problemy.
Tak jak pisałem w pierwszym poście - Trzaskowski całą kampanię przekonywał tych co nie lubią PiSu. I widać wniosek taki, że 51% lubi PiS, a Trzaskowski nie bardzo rozumie dlaczego. I nie ma żadnego pomysłu,
  • Odpowiedz
@Mirrak: zacząłem tą dyskusję od rozmowy o tych 35% wykształconych i 36% młodych, którzy zagłosowali na Dudę. A została sprowadzona do ludzi ze wsi i LGBT. Temat do dyskusji bardzo chwytliwy, ale przestanę już na to odpisywać, bo na ten temat jest już i tak zbyt wiele dyskusji na wykopie.
  • Odpowiedz
Nie, nie wyraził tej pogardy na żadnym wiecu - bo wszystkie wiece miał w miastach. Pogardę tą wyraził poprzez to, że nie miał tym ludziom nic do zaoferowania, nie rozmiawiał z nimi, ignorował ich problemy.

T


@AngusParvis:
Czyli nie wyraził żadnej pogardy wobec nich.
  • Odpowiedz