Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #budownictwo. Mam taką sytuację, przymierzam się do kupna działki jednak problem jest, że media są oddalone o ok 160 metrów (w drodze gminnej). Jaki może być orientacyjny koszt wykonania takiego przyłącza? Podejrzewam, że nie mały.
  • 8
@limp najpierw są potrzebne warunki techniczne od gestorów sieci, aby móc dokonać wyceny. Np wodociąg może być z PE32 lub żeliwo sweroidealne DN 100 cena od 3,50 do 125,00 zł/m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@limp: odpowiedni zaklad po podpisaniu umowy z Toba o dostarczenie mediów, powinien "na wlasny" koszt rozbudowac siec do granicy Twojej dzialki.
@melba: problem polega na tym, że gminna droga kończy się 150m od mojej działki. Do tej działki prowadzi droga w której mam prawna służebność. W takiej drodze gmina rozbuduje kanalizacje?
@melba: chyba śnisz...

@limp: gmina nie ma żadnego prawa ani obowiązku. Może powiedzieć, że masz sobie sam wybudować. Ba, mogą Ci powiedzieć nawet z jakiego materiału i wedle ich projektu. Choć to z reguły już pozostawiają Tobie. W takim przypadku robisz sobie przyłącze wodne z rury PN40 za coś koło 5zł za metr i tyle.
@limp: W teorii tak bo to ich obowiązek jet ROZBUDOWAĆ sieć i jest to bardzo sensowne. Aczkolwiek w praktyce robią co mogą żeby to przeżucić na ludzi, ew. robią "swoim". Zresztą z innymi mediami (gaz i prąd) dokładnie tak to działa, robudowa sieci do granicy, a od granicy każdy we własnym zakresie.
I to nie ma znaczenia że to idzie po prywatnych gruntach. Bo wyobraź sobie że za kilka lat jakiś
@melba: Prąd energa mi ciągnęła 150 metrów przez moją działkę. Wodę gmina powiedziała, że gdyby nie to, iż w planie za mną są działki to by mi nie pociągnęli (ponad 100m). Kanalizację odmówili - za duże koszta.
Gminne spółki wodne to komunistyczny twór, który ma się dobrze.
Gminne spółki wodne to komunistyczny twór, który ma się dobrze.


@Sckb: No to mówie że robią co mogą żeby się wykpić i mieć kase żeby swoim do domków letniskowych zrobić.