Wpis z mikrobloga

Wszelacy zwolennicy #po i #konfederacja - nawet skrajny liberał Radosław Sikorski (znacznie bardziej, niż Wasi kandydaci na prezydenta) spod znaku Reagana i Thatcher, idol przynajmniej części Was, punktuje błędne myślenie i pychę libków. Po każdym się spodziewałem takich słów, ale nie po nim! Ale nawet on na starość zrozumiał, że wspieranie klasizmu i obrażanie wyborców, którzy mają inny od Was interes (nie gorszy - równoważny), to droga donikąd. Bo jedziecie dokładnie na tym samym wózku.

Zastanówcie się więc i puknijcie w głowę zanim zaczniecie obrażać osoby spoza miast, osoby o nie-wyższym wykształceniu, osoby ze wsi - że niby to one wybrały Wam prezydenta i rządy. Nie, one wybrały sobie, większości. A to, że ich wybór nie sprzyja Wam, woli mniejszości - uroki demokracji, w której raz się wygrywa, a raz przegrywa. Cały problem taki, że Wy się uważacie za mądrzejszych od innych, że wasz głos niby ma większe znaczenie i że lepiej urządzicie wszystkim życie, niż oni sobie. To bardzo błędne myślenie - żyjcie, ale też dajcie żyć innym, ludzie sobie poradzą sami.

Nie przekonacie ludzi do swoich idei, jeśli będziecie właśnie z pogardą ich traktowali. Przekonacie tylko wtedy, gdy zaoferujecie im ALTERNATYWĘ. Ja jestem zaszokowany - PO przegrywa 6. wybory z rzędu i nadal nie doszło do tego wniosku, ale szuka winy we wszystkich innych. Podobnie Konfederacja - że to niby ludzie są głupi, że ich nie wybierają XD Wybór przez osoby mniej zamożne Konfederacji, albo Platformy na dzień dzisiejszy wg aktualnych linii programowych jest czymś analogicznym jak wybór Prosiaczka Partii Rzeźników, czy ryby Partii Wędkarzy. Niby można, ale na pewno nie w ramach wspierania swojego interesu.

#neuropa #wolnyrynek #liberalizm #bekazprawakow #4konserwy #polityka #korwin #bekazpo #bekazkonfederacji #bekazkorwina #sikorski #wybory
Pobierz
źródło: comment_1594893762yNlRrgWzrjJ4ORpET472Pu.jpg
  • 20
@GoddamnElectric: Kierowanie się do wyborcy wiejskiego i niewykształconego jest stratą czasu dla opozycji, która niesie na sztandarach demokrację, tolerancję i proeuropejskość. To segment elektoratu, który jest kompletnie stracony.
Na marginesie, klasizm stosują fanatyczni sympatycy opozycji, ale prawie nigdy politycy czy kandydaci na wysokie urzędy z tego obozu politycznego. Natomiast działacze PiSu z Andrzejem Dudą na czele wyśmiewają wykształciuchów, elity i warszawkę na każdym kroku.
@Volki: A nie było gadania, że 500+ dostają głównie nieroby, patologie? Że to ich rozleniwia? Że się "sprzedają"? Że ogół społeczeństwa to głupki, którzy nie znają się na polityce i nie powinni głosować? W Konfederacji nawet jest pogląd, że nawet kobiety nie powinny wybierać rządu, bo ze względu na swoją naturę zawsze będą wybierały socjalizm. Nie było gadania, że to przykre, że profesor ma taki sam głos jak "menel spod sklepu"?
@RegularJohnny: Zgodzę się z tym, że PiS nie jest lepszy - stąd jest podział jaki jest. Opozycja jednak próbując wygrać wybory nie powinna wdawać się w tę grę, bo z miejsca przegra ze względu na statystykę. Co do tego, że stosują to głównie sympatycy opozycji, a nie politycy - owszem, przy czym przecież oni nie rodzą się z takim przekonaniem, nie jest to też ich własna obserwacja. To efekt wieloletniego prania
@GoddamnElectric: PiS to partia zbudowana na wzór sekty, a sekta uzależnia od siebie wyznawców i ciężko ich od niej odciągnąć. Jeszcze raz powtórzę, samo wyciągnięcie ręki do wsi nic nie daje. Biedroń zaproponował znacznie bardziej sowity program socjalny, i co? 2%. Kosiniak-Kamysz nabiegał się po festynach i dożynkach, obiecał program skierowany dla rolnika, mieszkańca wsi i małego miasta, i co? 2%.
To, że Platforma, czyli spadkobiercy Unii Wolności i KLD (partii
@RegularJohnny: No tak, Biedroń ma sowity program socjalny, ale przy tym jak na standardy polskie radykalne poglądy światopoglądowe, a do tego niską wiarygodność. Bo też ważne zamiast tego co się oferuje - kto to oferuje. To dyskwalifikuje na starcie delikwenta.

Kosiniak z kolei (Biedroń z resztą też poza przyczynami, które wymieniłem) stał się ofiarą walki duopolu, które wzajemnie mobilizowały swój elektorat. To właśnie Trzaskowski jako lider opozycji miał możliwość rzeczywiście zaoferować
@CynicznyMarksista: Sondaże dostatecznie pokazują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomysły ogólnie są bardzo dobre, sposób ich prezentacji bardzo zły i raczej nie ma perspektyw, by coś się zmieniło w najbliższym czasie. Lewica kieruje przekaz głównie do tych co chcą jej słuchać, a są to stałe osoby, jest natomiast problem z pozyskiwaniem nowych. Bez zmiany filozofii będzie trudno o przekroczenie szklanego sufitu w postaci 15-20% w prime timie.
Sondaże dostatecznie pokazują


@GoddamnElectric: Sondaże pokazują że bez konserwatyzmu, lewicowe programy nie będą miały dużej publiki, a więc decyduje konserwatyzm.

Ogromna większość Polaków określa się jako prawica albo centro prawica. Platforma zatem musi powrócić do swojego konserwatyzmu jeżeli chce by więcej biedoty na nią głosowało, choć dopóki istnieje tvpis jakakolwiek zmiana w platformie i tak zostanie albo wyśmiana albo zamieciona pod dywan.
@GoddamnElectric: Jeśli chodzi o nurt polityczny to trudny temat ponieważ nie mam w zwyczaju kategoryzowania ludzi, lecz skrajny liberał z takim zamiłowaniem do Unii która z liberalizmem ma mało wspólnego jakoś mi nie pasuje. Druga rzecz to jego wieloletnie uczestnictwo w komisji sterującej bilderberg group. Za MSZ w rządzie PO mu nie ufam, Bildeberg group zabiera resztki mojego naturalnego pakietu zaufania w stosunku do obcych mi ludzi, lecz to tylko moja