Wpis z mikrobloga

Czasami jak jeżdżę na delegacje, chciałbym popykać w Heroes 3 na służbowym kompie. Niestety, ale zainstalowany antywirus blokuje gry pochodzące z GOGa. Jest jakaś możliwość, odpalenia gry zdalnie z dysku przenośnego/pendrive? W ostateczności mogę ściągnąć jakiegoś pirata, ale wolałbym tego jednak uniknąć

#homm3 #heroes3 #gry
  • 18
Dział IT miał ważniejsze rzeczy do roboty niż sprawdzanie każdego użytkownika po kolei


@Mateuszek7: Ale w ogóle dopuścił do możliwości instalacji gówna.
Powiem Ci tylko tyle, że znam sytuację w której przez właśnie takie zaniedbania był wjazd na serwery też dużej, międzynarodowej firmy.
Wtedy nagle okazało się, że można wymuszać na userach zmiany haseł, że można nadać reguł haseł, że można poblokować możliwość instalacji gówien.
@TatoAktywny Owa międzynarodowa firma również miała takie zabezpieczenia. Tyle że jest pewna grupa pracująca po za firmową siecią która musi mieć dostęp do administratora, a na miejscu łączyła się przez vpn. To ze większość pracowników biurowych to dzbany to dobrze że mają blok na wszystko. Są tacy co wiedzą co robią.
Ja np od lat nie mam antywirusa. I nic nie złapałem. A byli tacy co z AV łapali ransomware. Zaden antywir
@Mateuszek7: Ja wiem o co chodzi, Ty wiesz o co chodzi. Ale 99% użytkowników służbowego sprzętu to cyfrowo wykluczeni klikający we wszystko jak leci.
Ale już #!$%@?ąc od bezpieczeństwa. Rodzą się jeszcze obowiązki podatkowe za wykorzystanie służbowego sprzętu do celów prywatnych.
No i w umowie op ma na 99% zakaz używania sprzętu do celów prywatnych.

Być może przesadzam, ale jednak...
@TatoAktywny Tu się zgadzam. Tam też tak jest, tyle ze nikt tego nie sprawdza, zwyczajnie nie mają na to czasu. Pracownikom to też na rękę więc kazdy zadowolony. Jak zawsze w takich wypadkach, do czasu.